Vytvárajte faktúry za 2 minúty – pomôže vám online fakturácia

idoklad.sk - faktúry onlinePomalé načítanie, ktoré navyše každú chvíľu pribrzdí otravná aktualizácia. A príprava jednej faktúry sa pretiahne aj na desať minút. Aj takto vyzerá každodenná práca mnohých podnikateľov. Riešenie je pritom jednoduché – využiť online služby, ktoré nemusíte inštalovať.

Práve online fakturácia je riešenie, ktoré využíva čoraz viac živnostníkov a podnikateľov. Len najobľúbenejšiu online fakturáciu v strednej Európe – iDoklad – používa viac ako 120 tisíc ľudí.

Užívatelia totiž u podobných služieb neriešia inštaláciu ani aktualizácie. A pritom majú istotu, že všetky doklady sú v súlade so zákonom.

Dodávatelia totiž legislatívne aj funkčné novinky dopĺňajú priebežne. A pretože všetko beží v cloude, užívateľov aktualizácie nijako nezaťažujú.

Faktúry online pripravíte v PC, telefóne i tablete

Pripraviť faktúry online pritom zvládnete na akomkoľvek počítači alebo podobnom zariadení. Stačí len:

  • otvoriť webový prehliadač,
  • prihlásiť sa k službe,
  • zadať potrebné údaje,
  • a faktúra je hotová.

Zákazníkovi ju tak ľahko pošlete napríklad už 2 minúty po tom, čo si sadnete k počítaču.

Často máte tiež k dispozícii mobilnú aplikáciu. Vďaka tomu vystavíte faktúry online z kancelárie, z električky alebo napríklad z kúpeľne. A nie ste odkázaní na jeden konkrétny počítač s účtovným systémom.

Fakturáciu uľahčí napojenie na databázy

Online fakturácia navyše býva prepojená s rôznymi registrami, ktoré vám dokážu prípravu dokladov ešte viac zjednodušiť. Nemusíte tak napríklad zadávať všetky údaje o klientovi. Stačí napísať jeho IČO a zvyšné údaje za vás dohľadá fakturačná služba.

Aplikácie pritom dokážu viac ako len pripravovať faktúry online. Vedia napríklad:

  • evidovať náklady,
  • komunikovať s internetovým bankovníctvom,
  • pripravovať štatistické prehľady
  • alebo pracovať so skladom i s inými účtovnými systémami.

Jednotlivé fakturačné služby pritom spravidla ponúkajú niekoľko variánt aplikácie, ktoré sa líšia rozsahom funkcií. Vďaka tomu si vyberiete takú, ktorá vám najviac vyhovuje. A nemusíte sa báť, že systém bude zbytočne zložitý.

 

Zabezpečenie ako v banke

Vystavovanie faktúr online je často bezpečnejšie ako fakturácia v programe, ktorý máte nainštalovaný na svojom počítači.

Napríklad online fakturácia iDoklad dáta chráni najmodernejšími firewallmi a šifrovaním, aké používajú napríklad banky. Všetko je taktiež zálohované na paralelne bežiacich serveroch.

Navyše si môžete všetko zadarmo vyskúšať. Jednoducho si tak otestujete, či vám fakturácia vyhovuje a ako sa vám s ňou pracuje. A nehrozí, že si kúpite drahý systém, ktorý vás bude len zdržiavať.