Čo to je affiliate network a prečo sa do neho zapojiť

 

affiliate networkEšte pred niekoľkými rokmi bol pojem affiliate marketing na Slovensku pomerne neznámy pojem. Dnes už je tomu inak a affiliate marketing je považovaný za veľmi efektívny marketingový nástroj pre firmy, ktoré predávajú tovar, alebo poskytujú služby a využívajú pritom potenciál internetu.

Affiliate marketing je však obľúbený hlavne u internetových marketérov a majiteľov webstránok, pretože im umožňuje na internete zarábať zaujímavé peniaze jednoduchým spôsobom – iba tým, že privádzajú cielenú návštevnosť na stránku predajcu, začo zarábajú vopred stanovenú províziu. Je to jednoduchý spôsob zarábania na internete, na ktorý netreba žiadne veľké investície.

Dnes má väčšina eshopov, alebo firiem poskytujúcich služby svoj affiliate program, do ktorého sa môžu zapojiť partneri (tzv. publisheri) a zarábať províziu z každého uskutočneného predaja, ktorý sprostredkujú. Existujú stovky rôznych affiliate programov a tisíce publisherov, ktorí chcú s affiliate marketingom zarábať peniaze a preto vznikajú takzvané affiliate siete, ktoré ich spájajú.

Čo to je affiliate network?

Ako vyplýva už aj z názvu affiliate network, alebo sieť  je sprostredkovateľ, ktorý združuje predajcov produktov, alebo služieb s affiliate partnermi. Predstavte si to ako realitného makléra, ktorý je medzi predajcom a kupujúcim a zabezpečuje predaj nehnuteľnosti a bezpečnú transakciu pre obidve strany. Za túto službu si affiliate network berie určitú províziu z uskutočnených transakcií podobne ako realitná kancelária. Affiliate siete prinášajú pre partnerov aj inzerentov viacero výhod:

Výhody pre publisherov (affiliate partnerov)

Asi najväčšou výhodou pre affiliate partnerov je to, že po registrácií v networku si môžu vyberať z množstva affiliate programov zameraných na rôzne oblasti. Ak máte viacero webstránok ktoré chcete monetizovať pomocou affiliate marketingu, alebo sa chcete zapojiť do viacerých rôznych affiliate programov, nemusíte sa registrovať v každom osobitne, pretože po registrácii v networku sú všetky dostupné pod jednou strechou.

Affiliate network takisto zabezpečuje vyplácanie partnerov, takže nemusíte čakať kým dosiahnete výplatné minimum v každom jednom affiliate programe, ale stačí, že doiahnete výplatné minimum stanovené affiliate networkom. To je často rovnaké, alebo ešte nižšie ako pri akomkoľvek nezávislom affiliate programe. A v neposlednom rade je to vyššia transparentnosť a kvalita affiliate programov, pretože affiliate siete vyberajú a príjmajú iba kvalitné programy.

Výhody pre inzerentov (predajcov)

Pre predajcov majú affiliate siete výhodu v tom, že im poskytnú potrebnú technológiu pre spustenie ich programu. Ale najväčšou výhodou je to, že ich program uvidí množstvo partnerov, ktorí ho môžu hneď začať propagovať na ich webstránkach. Inzerent sa tak nemusí starať o propagáciu jeho nového affiliate programu a zháňanie partnerov, ktorí sa do neho zapoja. Affiliate siete samozrejme umožňujú inzerentom aj publisherom sledovať detailné štatistiky ich kampaní, na základe ktorých ich môžu vyhodnocovať.

Ako si vybrať najlepší affiliate network?

Existuje viacero affiliate networkov a preto môže byť dosť ťažké si vybrať ten najlepší. Každý network má svoje výhody aj nevýhody. Ak hľadáte profesionálny affiliate network, na ktorý sa môžete spoľahnúť, v ktorom nájdete kvalitné slovenské affiliate programy a ktorý si neúčtuje vysoké provízie, potom je najlepšou voľbou affiliate sieť dognet.sk.

Ak chcete začať zarábať peniaze s affiliate marketingom, či už ako predajca produktov/služieb, alebo ako affiliate partner,  určite by ste mali využiť potenciál tohto affiliate networku, pretože je najlepší na slovenskom trhu.

Odporúčame taktiež veľmi kvalitný affilate portál Kurzy Pre Radosť, ktorý ponúka zaujímavé užitočné a hlavne praktické online kurzy a návody na rôzne témy, záujmy a oblasti ako napr: zdravie, fitness, biznis a podnikanie, osobný rozvoj, maľovanie, umelecké techniky, kurzy pre deti a mamičky, zábava, šport, hudba a pod. Kurzov je na výber už cez 50!

>> Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako Zarobiť cez internet pomocou Affiliate