Kde Zaparkovať Domény

Parkovanie domén môže byť vhodný spôsob ako využiť nepoužívané domény a zarobiť tak nejaké peniaze. Či už chcete zaparkovať jednu doménu s priemernou návštevnosťou, alebo celé portfólio určite chcete z vašich domén vyťažiť maximum a takisto chcete, aby boli v dobrých rukách. Na trhu je viacero spoločností, ktoré sa zaoberajú parkovaním domén. Tu je šesť najlepších parkovacích spoločností, ktoré môžete použiť.

Sedo.com

Sedo.com je jedna z najznámejších a najpoužívanejších parkovacích spoločností na svete. Sedo sa nezaoberá iba parkovaním, ale je to aj najväčšia platforma pre obchodovanie s doménami. Ak chcete vašu doménu aj predať, tak na sedo.com máte aj vyššiu šancu predaja oproti iným spoločnostiam.

Sedo.com nieje výhradne zameraný na konkrétnu zemepisnú oblasť a môžete tam parkovať akékoľvek domény s akoukoľvek návštevnosťou. Preto je to univerzálna parkovacia spoločnosť.

Sedo vám umožňuje parkovať a ponúknuť na predaj domény zadarmo. Ponúkajú aj možnosť nastavenia vzhľadu parkovacích stránok a kľúčových slov pre optimalizáciu. Na výber máte niekoľko templetov a dosť fotografií s pomocou ktorých si môžete upraviť vzhľad. Výplatné minimum je 20 eur, ktoré vám pošlu šekom, bankovým prevodom, alebo cez paypal.

NameDrive.com

Namedrive.com je parkovacia spoločnosť, ktorá sa podobne ako sedo zameriava na viaceré doménové služby. NameDrive je vhodná hlavne na parkovanie domén s európskou návštevnosťou. Parkovanie domény si môžete optimalizovať v ovládacom paneli, v ktorom máte k dispozícií viacero funkcií a detailných štatistík.

Výplatné minimum je $20 a môže byť vyplatené v prípade, že používate paypal. Ak si chcete vybrať peniaze bankovým prevodom, tak výplatné minimum pre tento spôsob je $100.

Google Adsense pre domény

Jednou z možností ako monetizovať nepoužívané domény je použitie služby Adsense od Google. Je to parkovanie domén, na ktorých sú umiestnené reklamy od Google. Aj keď táto služba je iba doplnková služba Adsense pre monetizáciu domén a nieje to ich prioritná činnosť, takže nemáte toľko možností a nastavení parkovacej stránky ako napríklad pri Sedo, alebo NameDrive, výhodou parkovania od Google Adsense je zobrazovanie množstva relevantných odkazov.

Na to, aby ste mohli zaparkovať domény u Google, potrebujete mať Adsense konto.

DNParking.sk

DNParking.sk je Slovenská parkovacia spoločnosť, ktorá sa zameriava na monetizáciu SK a CZ domén, respektíve SK a CZ návštevnosti. DNParking umožňuje jednoduché, ale praktické a účinné parkovanie domén. K dispozícii máte niekoľko možností vzhľadu stránky a optimalizácie a tiež si na stránku môžete pridávať svoj popis, prípadne odkazy. K dispozícii máte podrobné štatistiky, ale zaparkovanú doménu môžete takisto monitorovať pomocou Google Analytics.

DNParking má ešte dve výhody a tými sú, že majú nízke výplatné minimum(10€ vyplácané prevodom, alebo PayPal) a možnosť linkovania, alebo propagovania domény. DNParking.sk je vhodná voľba pre monetizáciu SK a CZ domén.

Parked.com

Parked.com je jedna z najznámejších a tiež najlepších parkovacích spoločností. Zameriavajú sa hlavne na US a UK návštevnosť.  Zameriavajú sa na väčšie portfólia domén, ale u parked nemôžete parkovať akékoľvek domény, pretože ich podmienkou sú kvalitné domény s návštevnosťou. Takže ak máte viacero (min. 10)kvalitných domén zameraných na anglický hovoriaci trh, Parked.com je asi najlepšia voľba. K dispozícií máte veľké množstvo nastavení a úprav parkovacej stránky a podrobné štatistiky. Výplatné minimum je $20, ktoré môžete obdržať dva krát mesačne na paypal účet, alebo priamym vkladom. Bankovým prevodom je to $100.

 

Na trhu je veľa parkovacích spoločností, ale tieto sú jedny z najlepších nielen pre parkovanie Slovenských domén.