Ako poslať balík do zahraničia spoľahlivo, rýchlo a za dobrú cenu

dorucovanie-zasielokDoba, v ktorej žijeme, nám dáva neobmedzené možnosti cestovania, komunikácie a ďalšieho spojenia s celým svetom. To platí, aj keď potrebujete odoslať zásielku od dverí k dverám napríklad na druhý koniec sveta.

Riešenie ponúkne rad doručovacích spoločností, stačí si len vybrať tú pravú. Pre niekoho bude určujúca cena, iného bude zaujímať termín dodania a ďalšieho môže limitovať rozmer či váha zásielky.

Cena, dodacia lehota, rozmery

Určiť konečnú cenu poskytovanej služby pomôže kalkulačka, ktorú nájdete na webových stránkach väčšiny doručovacích firiem. K výslednej čiastke je potrebné pripočítať cenu poistenia, ktorá je do určitej hodnoty zásielky nulová.

Doba, kedy zásielka dorazí na miesto určenia, sa líši nielen podľa doručovacích možností jednotlivých prepravcov, ale aj voľbou režimu, ktorý sme si pre odoslanie zvolili. Na výber máme väčšinou režim Standart alebo Expres, ktorý je drahší, avšak umožní doručiť zásielku aj do 24 hodín.

Vzhľadom k limitom váhy a rozmerov panujú medzi jednotlivými spoločnosťami rozdiely. Niektoré firmy zaisťujú prepravu balíkov vážiacich maximálne niekoľko desiatok kilogramov, iné spoločnosti zabezpečujú prepravu paliet vážiacich aj niekoľko stoviek kilogramov.

Čo je potrebné urobiť

K objednaniu služby musíte byť online. Na stránkach zvolenej spoločnosti vyplníte kontaktný formulár, podľa inštrukcií zabalíte vašu zásielku a potom len počkáte, až si kuriér balík prevezme. Vďaka tomuto systému odpadá mnohokrát únavné a dlhé čakanie v rade pri poštovnej prepážke. Ak si tiež zvolíte službu umožňujúcu sledovanie zásielky, viete presne, kde sa v daný okamih nachádza.

Akou cestou službu uhradiť

Doručovacie spoločnosti najčastejšie požadujú úhradu formou bankového prevodu, za použitia platobnej karty, PayPalu alebo platobnej brány GoPay. Niekedy je v ponuke aj možnosť platby na dobierku.

5 rád záverom

  1. Pre zahraničnú prepravu využívajte iba overených prepravcov, ako je DHL, TNT, PPL alebo UPS.
  2. Ak chcete ušetriť, využite online služieb, ako napr. Balíkdozahraničia.sk. Vďaka spolupráci s overenými prepravcami odporučí najvýhodnejšiu formu prepravy a navyše ponúkne zvýhodnenú cenu. Tú si vypočítate priamo v kalkulácii zahraničnej zásielky.
  3. Hoci sú garantované určité dodacie lehoty, môžu nastať okolnosti, ktoré dobu doručenia oddialia. Či sú to prírodné obmedzenia, štrajky, zlyhanie ľudských jedincov atď., je dôležité aj s týmto počítať predovšetkým u dôležitých zásielok, a ich odoslanie neodkladať na poslednú chvíľu.
  4. Vždy svoju zásielku doplňte informáciou o telefónnom čísle adresáta.
  5. Existuje zoznam zásielok, ktoré dopravcovia neprepravujú, alebo ich doručení bránia zákony danej krajiny.

 

 

Tags: , ,

Category: Rôzne

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *