Ako si vytvoriť eshop? Toto sú naše tipy a odporúčania

 
ako vytvoriť eshopZaložiť si eshop nemusí byť vôbec jednoduché. Najhoršie, čo môže byť, je ísť do toho bezhlavo a bez akéhokoľvek premýšľania. Preto si najskôr všetko dobre premyslite a až potom sa do založenia vlastného eshopu pustite. My vám poradíme, ako na to, preto sa neváhajte inšpirovať!

V súčasnosti má veľa ľudí plnú hlavu nápadov, no len málokto ich vie aj zrealizovať. Na začiatok podnikania je výborným riešením tvorba eshopu, ktorá vám prinesie veľké množstvo benefitov. Už veľa ľudí totiž odštartovalo kariéru práve vlastným eshopom a dnes sú z nich vysoko postavení a úspešní ľudia. Chcete aj vy vyskúšať niečo nové a zmeniť tým možno aj svoj život k lepšiemu? V tom prípade ste tu správne. Poradíme vám, ako založiť vlastný eshop tak, aby bol v konečnom dôsledku maximálne úspešný. Budete však potrebovať viac trpezlivosti, odhodlania a v neposlednom rade aj času, ktorý je dobré venovať práve tejto stránke podnikania.

Najskôr budete potrebovať stratégiu

Základom všetkého je stratégia alebo podnikateľský plán. Predtým, ako sa do toho všetkého pustíte, sadnite si za počítač alebo zošit a zapíšte si všetko, čo od svojho eshopu čakáte. Aký by mal mať motív, ktoré kategórie by ste tam chceli a tiež si môžete zapísať všetky nápady, ktoré máte v hlave. Možno je to na začiatku risk, no ak to nevyskúšate, nikdy nezistíte, aké by to bolo zrealizovať. V konečnom dôsledku vás to môže posunúť v živote ďalej. Získate možno nové spolupráce a skúsenosti, ktoré sa vám rozhodne zídu.

Aké typy eshopov existujú?

Vo všeobecnosti platí, že existujú tri základné typy eshopov, ktoré rozhodne stoja za pozornosť.

  • Open source eshop vyniká veľkou výhodou, a tou je to, že je úplne zadarmo. Prináša však aj svoje nevýhody. Ak by ste sa totiž rozhodli pre open source, nebudete mať žiadnu podporu. To znamená, že celá tvorba bude len na vás. Poprípade budete nútení najať si programátora. V tomto prípade však nejde o nízku čiastku, a tak budete musieť investovať oveľa viac financií.

 

  • Ďalším riešením je eshop na mieru. V tomto prípade budete mať zabezpečené všetky služby. Počítajte však s tým, že marketingová spoločnosť si vypýta veľmi veľké peniaze. Preto ak ste začiatočník, táto služba sa vám možno až tak nevyplatí. Ide totiž až o desaťtisíce eur

 

  • Najlepším kompromisom je prenájom eshopu. V tomto prípade máte zaručenú výhodnú cenu a komplexný systém, ktorý vám ako začiatočníkovi rozhodne bude stačiť. Prístup budete mať k podpore, novým funkciám či aktualizáciám. Ak hľadáte výhodnú ponuku, eshop na prenájom od Upgates je to správne riešenie.

Ako získať peniaze na tvorbu eshopu?

Máte v hlave množstvo nápadov, ale nemáte na to všetko financie? Nebudeme si klamať, podnikanie môže byť v začiatkoch veľmi ťažké. Preto mnohí úspešní ľudia začínali tak, že pracovali do neskorej noci a snažili sa získať čo najviac financií. Tie, samozrejme, neminuli hneď. Investovali ich, poprípade si zobali pôžičku, úver alebo si požičali od blízkych. Nemusíte sa však báť. Ak sa rozhodnete pre prenájom eshopu, čaká vás výhodná cena, ktorá vás poteší.

Založenie živnosti

Ak chcete podnikať a robiť to legálne, mali by ste si založiť živnosť. Tá sa dá v dnešnej dobe založiť aj prostredníctvom online stránky za pár sekúnd. Odvody sa budú počítať na základe toho, aký veľký príjem uvediete na konci roka v daňovom priznaní. Robiť faktúry nie je nič ťažké, preto neváhajte a živnosť si popri vlastnom eshope určite založte. Vyhnete sa tak mnohým problémom a pokutám.

Tak čo, idete do toho aj vy? Tvorba eshopu je skvelý nápad na začiatok podnikania. Potrebné však je, aby ste sa v niečom odlíšili od ostatných a robili kvalitnú prácu, ktorá bude následne aj ocenená.