Ako Získať Pozitívne Myslenie a Zlepšiť Svoj Život

Už viac krát som natrafil na internete, alebo v knihách na články o pozitívnom myslení a o tom ako sa naučiť pozitívne myslieť.  Možno si poviete že čo má podnikanie spoločné s pozitívnym myslením, ale má to spoločného dosť. Hlavne v začiatkoch keď budujete biznis to vyžaduje nielen motiváciu, ale aj pozitívne myslenie, bez ktorého môžete motiváciu rýchlo stratiť. V tomto článku sa dozviete ako získať pozitívne myslenie a postoj k životu a ako byť šťastný vo všeobecnosti.

Veľa ľudí vám povie ako zmeniť svoje myslenie z negatívneho na pozitívne, ale asi len málokto za zaoberá tým, či sa to vôbec dá zmeniť, respektive či sa to dá zmeniť samotným prepnutím myslenia z negatívneho na pozitívne. Chcieť zmeniť myslenie z negatívneho na pozitívne je asi ako keby ste chceli z večera do rána urobiť z pesimistu optimistu, alebo ako keby ste motivovali človeka bez vlastnej motivácie.  Nevravím, že táto zmena nie je možná, ale myslím si že vyžaduje silnú vnútornú motiváciu, ktorá je v každom človeku.  Ak ste šťastný pesimista, tak potom sa to vás asi netýka, pretože asi nepotrebujete robiť zmeny v myslení, ale ak nieste spokojný a chcete myslenie zmeniť, tak by ste s tým mali niečo začať robiť.

Jedno je isté a to je to, že ak myslíte negatívne, vaše myslenie sa odráža aj vo vašom konaní a celkovom živote. Je to zaujímavé, ale každý človek je ako zrkadlo. Od ľudí okolo Vás sa Vám vracia presne Vaše správanie a Vaša nálada.  To isté platí nie len o vzťahoch, ale všetkom čo robíte, vrátane vplyvu myslenia na vaše zdravie, alebo na dosahovanie cieľov. Ak si navrávate, že niečo nedokážete, tak by musela byť skutočná náhoda ak by ste to dokázali. Ak si budete nahovárať že niečo dopadne zle, tak to tak aj s najväčšou pravdepodobnosťou dopadne.

 

Predstavte si človeka, ktorý je rozvedený, bez peňazí a nedarí sa mu nájsť prácu. Taký človek sa môže utápať vo svojích negatívnych myšlienkach.  Namiesto toho aby začal myslieť pozitívne a začal hľadať východisko z takého stavu, sa môže utápať vo svojich negatívnych myšlienkach. Ľudí – negativistov zaneprázdňuje myslenie o všetkom zlom, aký je svet zlý a nespravodlivý voči nim a toto myslenie im zaslepuje myseľ a tým pádom blokuje možnosti.

Optimista sa tiež môže dostať do rovnakej situácie, ale bude myslieť trochu inak. Optimista si uvedomí, že svet je taký aký je a že ho nezmení, a že v živote sa prihodia aj zlé veci, ale vie že keď chce zmeniť svoj život alebo životnú situáciu, musí pre to niečo urobiť. Namiesto toho aby sa utápal v negatívnych myšlienkach, sa snaží dosiahnuť stav kedy bude šťastný. Napríklad si začne hľadať pracu intezívnejšie a rôznymi spôsobmi. Ak mu chýba vzdelanie tak si ho dorobí aby získal prácu a podobne a nebude sedieť doma pri televízore, alebo spať, ale bude radšej niečo pre zmenu robiť.

 

Ak čakáte že vám dám nejaký 10 stranový návod, alebo kúru na to ako zmeniť myslenie za 21 dní, alebo niečo také, tak vás nepoteším. Ale ak máte nejakú nepriaznivú situáciu a máte negatívne myšlienky, dám vám pár tipov, ktoré Vám môžu pomôcť.

 

Pozitívne Myslenie je o Uspokojení Potrieb

V prvom rade si treba uvedomiť, že myslenie je síce základ všetkého, ale samo o sebe vás neurobí šťastnými. Šťastnými vás urobí naplnenie potrieb ktoré máte a ktoré má každý, alebo samotný proces a videnie vášho pokroku a zmien. Ak budete mať uspokojené potreby budete šťastný (a budete mať aj pozitívne myslenie). Teraz nehovorím o pozitívnom myslení typu idem podať športku a buď verím že mi výde, tak som optimista, alebo že si vravím, že to určite nevýde, tak som pesimista. Hovorím o myslení keď si človek myslí, že celý život je na nič a nič nevychádza, a že si to ide hodiť, alebo myslení v pohode, som skutočne spokojný zo svojím životom. Čiže hovorím o pocitoch šťastia a nešťastia. Negatívne myšlienky môžete mať aj kvôli iným veciam, ako napríklad nespokojnosť zo systémom, vecami okolo Vás, alebo ľuďmi, ale musíte si uvedomiť, že isté veci sa nedajú ovplyvniť, alebo zmeniť. Môžete zmeniť iba seba a svoj prístup k veciam a ľuďom a to vyžaduje vaše činy.

 

1. V prvom rade musíte zmenu chcieť.

2. Zamyslite sa a identifikujte čo vám chýba a prečo máte negatívne myslenie a nieste šťastný. Ak to urobíte, otvoria sa vám dvere ku riešeniu, pretože minimálne budete vedieť čo vám chýba a budete to môcť začať riešiť. Ak ide o veci, ktoré nemôžete zmeniť, tak sa s tým jednoducho vyrovnajte a zabudnite na to. Ale nechápte to zle, pretože dokázať môžete veľa vecí.

3. V treťom rade musíte byť motivovaný sami sebou a byť naozaj presvedčený že chcete zmenu.

4. Musíte na zmene pracovať a veriť že je možná, aj keď zmenu nemusíte vidieť zo dňa na deň. Toto sú dôležité kroky, pretože veriť znamená mať pozitívne myslenie a snažiť sa zmenu dosiahnuť, znamená sa knej približovať.

5. Pokúste sa byť vďačný aj za to čo máte a skúste si z toho vytvoriť nejaký základ. Identifikujte čo máte a na čom môžete staviať. Určite máte nejaké zručnosti, alebo iné pozitívne stránky.

 

Myslím že v tom nie je žiadne tajomtvo, ale skôr obyčajná motivácia. Možno si môžete zmeniť myslenie na pár dní, alebo Vám ho môže zmeniť dočasne niekto iný, ale v skutočnosti nemusíte byť šťastný. Naozajstný pocit šťastia budete mať, keď budete mať uspokojené potreby. A keď budete šťastný, tak vám môže byť jedno či ste optimista, alebo pesimista:-)