Spôsob, ako ušetriť zdroje spoločnosti, zvýšiť produktivitu a disciplínu zamestnancov

Využitie služobných vozidiel na osobný zisk, zmena trasy alebo nepovolené čerpanie paliva je len stručný zoznam porušení vodiča, ktorý pre spoločnosť predstavuje nadmerné náklady. Už za jeden deň zavinením takto nezodpovedného zamestnanca strácate najmenej 10 % z rozpočtu plánovaného na náklady na dopravu.

Dnes to už ale nie je žiadny problém, pretože ho môžete veľmi rýchlo vyriešiť monitorovaním pohybu každého automobilu na obrazovke vášho počítača.

GPS monitorovanie vozidiel, stacionárnych objektov a zamestnancov je spôsob, ako ušetriť zdroje spoločnosti, zvýšiť produktivitu flotily a disciplínu zamestnancov. To však ani zďaleka nie je všetko, poďte sa preto spolu s nami pozrieť na to, prečo všetko sa vám obľúbený GPS tracker ešte vyplatí.

Vysoká účinnosť používania vozidiel a spotreby paliva

Pokiaľ je predmetom vašich najbližších plánov podnikanie, alebo sa v týchto vodách už dávno a dobre pohybujete, možno ste opomenuli dôležitosť tohto systému, ktorý k výkonu súčasnej práce potrebujete. Je to systém, vďaka ktorému sa zvyšuje účinnosť používania vozidiel a znižuje spotreba paliva.

Využívanie satelitných technológií GPS / GLONASS je v súčasnosti v oblasti zavádzania monitorovacích systémov dopravy v dopravných, ale aj bežných podnikoch najúčinnejšie a najsľubnejšie.

Ako funguje monitoring vozidiel?

Na každom vozidle je namontovaný terminál, ktorý automaticky určuje umiestnenie vozidla, jeho rýchlosť a smer pohybu, ako aj stav všetkých pripojených snímačov. Terminál automaticky alebo na žiadosť systémového dispečera prenáša zhromaždené informácie prostredníctvom bezdrôtových kanálov na dispečerskú pracovnú stanicu, vďaka čomu máte o pohybe a využívaní vozidla dokonalý prehľad.

Komplexný monitoring vozidiel poskytuje majiteľom flotíl a súkromných vozidiel mnoho výhod, kde k tým najdôležitejším patria:

  • možnosť nepretržitého monitorovania vozidiel a jeho geolokácia,

  • kontrola množstva spotrebovaného paliva,

  • kontrola opotrebenia systémov vozidla,

  • schopnosť monitorovať prevádzkový režim vodiča a komunikovať s ním, aby sa zabránilo dopravným nehodám.

Spoľahlivý GPS monitoring sa pre svoje výhody a veľké plusy stáva v dnešnej spoločnosti a najmä biznise dôležitým doplnkom. Pre mnohé spoločnosti je to už neodmysliteľná súčasť ich podnikateľskej činnosti, na základe ktorej eliminujú vznik strát a iných škodových udalostí, čo môžu výrazným spôsobom zasiahnuť do rozpočtu.

Nástroj na analýzu a optimalizáciu vašej flotily

Vieme a veľmi dobre si uvedomujeme, aké ťažké je byť v dnešných časoch obchodným lídrom. Aby bolo možné získať späť svoje investície, je potrebné neustále analyzovať efektívnosť podniku: ako zariadenie produktívne funguje, či je časť vozového parku nečinná, či sú splnené prevádzkové podmienky automobilov, aké sú náklady na tankovanie, údržbu a oveľa viac.

Systém GPS monitoringu je nevyhnutným nástrojom na optimalizáciu vašej flotily. Vďaka jeho kvalitnej implementácii do vašich obchodných procesov získate viac času a peňazí na investovanie alebo iné projekty, ktoré vás zaujímajú.

Vyberte si preto to najlepšie riešenie a využite všetky jeho výhody naplno. Spokojnosť a výsledky sa čoskoro dostavia. GPS monitoring je moderný a dokonalý systém.

Zdroj obrázka: carballo/Shutterstock.com