Myslíte Ako Marketér?

Internetový marketing je neoddeliteľnou súčasťou internetového podnikania. Veľa ľudí začína tvoriť web stránky s vidinou podnikania, ale nie veľa ľudí si uvedomuje o čom to je. Internetové podnikanie je o predaji. Je v podstate jedno v čom chcete na internete podnikať, ale bez marketingu, alebo lepšie povedané bez marketingového myslenia pravdepodobne nebudete úspešní. Ak nerozmýšľate ako marketér, nemôžete si vytvoriť ani dobrý podnikateľský plán, pretože nemáte víziu pre podnikanie. Vlastne môžete vedieť ako by malo vaše podnikanie vyzerať v budúcnosti, ale bez správneho marketingu sa vám to nemusí podariť zrealizovať.

Veľa ľudí sa snaží zarábať cez internet, bez toho, aby mysleli ako marketéri. A niektorí ľudia chcú byť marketérmi, ale neovládajú predaj, alebo ho ani nechcú ovládať. Základ nielen pre internetové, ale pre každé podnikanie je ovládať predaj a marketing.

Internetový marketing nie je iba o optimalizácií pre vyhľadávače, budovaní spätných odkazov, alebo o propagácií webstránky reklamou. Internetový marketing sa skladá z viacerých činnosti a treba brať do úvahy aj marketingový mix a samotný predaj ako zručnosť, ale všetko je to založené iba na správnom myslení. Robiť internetový marketing a byť skutočný marketér sú dva rozdielne pojmy. Kým internetový marketing je činnosť, byť marketér je spôsob myslenia.  Na to, aby ste sa stali marketérmi, musíte premýšľať ako marketér.

Myslíte ako marketér?

Ak máte myslenie marketéra, tak potom o tom pravdepodobne aj viete. Ale čo ak náhodou neviete či myslíte ako marketér? Môžete si urobiť malý test pomocou niekoľkých jednoduchých otázok, ktorý vám môže dosť napovedať.

  • Vidíte okolo seba, vo svojom okolí rôzne možnosti ako zarobiť peniaze? Napadajú Vás rôzne podnikateľské nápady a spôsoby ako zarobiť peniaze?
  • Keď vidíte nejaký produkt, viete si predstaviť pre neho aj zákazníkov a spôsob marketingu?
  • Keď si predstavíte nejaký trh, alebo oblasť, napadne Vás ako by ste v nej mohli zarobiť peniaze?
  • Všímate si spôsob akým firmy propagujú svoje produkty a hodnotíte to? Vidíte nejaké lepšie možnosti či riešenia?
  • Viete prečo ľudia nakupujú, alebo ovládate predaj?

Niektorí ľudia sú prirodzení marketéri od narodenia, pretože je to jednoducho v nich. Títo marketéri nemajú problém zarobiť peniaze v podstate kedykoľvek  a na čomkoľvek, pretože jednoducho vidia možnosti pre zarábanie peňazí a vedia ako na to. Niektorí ľudia majú myslenie, alebo nadanie napríklad na tvorbu grafiky a podobne. Nie každý rozmýšľa ako marketér, ale to neznamená, že sa to nedá naučiť. Takisto ako ostatné veci, tak aj marketing a predaj sa dajú naučiť.

Ak začínate podnikať na internete, na to aby ste uspeli potrebujete určité vedomosti a schopnosti. Jednou z nich je schopnosť myslieť ako marketér. Ak marketing nie je vašou silnou stránkou, ale chcete zarábať na internete (alebo aj mimo internetu), určite by ste mali začať pracovať na zdokonaľovaní sa v marketingu a predaji. Asi najlepším spôsobom ako sa naučiť viac sú knihy. Pre začiatočníkov sú rôzne knihy, ktoré sa zaoberajú podnikaním a marketingom, pretože ukážu celkom iný pohľad na veci a na systém z pohľadu podnikateľov.

Nemusíte byť rodený marketér, ale môžete sa naučiť myslieť ako marketér. Spôsob myslenia je to, čo otvára, alebo zatvára dvere možnostiam pri podnikaní, práve preto je najdôležitejšia zmena myslenia hlavne pre začiatočníkov. Myslieť ako marketér je základným krokom pre úspech v internetovom podnikaní.