Google Adwords-Základy pre Úspešnú Reklamnú Kampaň

Môžete sa zúčastňovať seminárov, čítať rôzne články a študovať kľúčové slová a stále nemusíte ovládať optimalizáciu pre vyhľadávače-SEO. Niektoré webstránky nemajú potenciál sa dostať na popredné miesta vo vyhľadávačoch aj napriek tomu, že sú kvalitné.

Môžete mať na Vašej webstránke zaujímavý produkt, alebo informácie, ktoré chcete ľuďom ponúknuť, ale vaša stránka má nízku návštevnosť a nedarí sa Vám ju dostať na prvé miesta vo vyhľadávačoch. Vtedy môžete propagovať vaše podnikanie na internete PPC reklamou od Google Adwords. Google Adwords je najpoužívanejšia forma PPC reklamy na celom svete.

Google Adwords môže posunúť Vašu web stránku z posledného miesta v google na prvý výsledok vyhľadávania.  Google ponúka službu Adsense, ktorú určite poznáte ako PPC reklamy a Adwords je vlastne druhá strana Adsense v ktorej reklamu vytvárate.

 

 

Ako používať PPC reklamu Adwords

Ak použijete Google Adwords ako formu marketingu pre vašu webstránku, tak vaša reklama sa môže objaviť nielen na prvej stránke vyhľadávania v google, ale tiež na všetkých relevantných webstránkach, ktoré používajú Google Adsense.

Začať s Adwords môže prakticky ktokoľvek, ale aj Adwords má podmienky používania, ktoré nemôžete porušovať. Viac sa môžete dočítať tu. Google Adwords, alebo PPC reklama ako taká môže byť veľmi efektívny marketingový nástroj, ale nie je to vždy zaručené. To záleží od toho ako a na čo ju používate. Možno o tom neviete, ale nie vždy je používanie PPC reklamy výhodné. Niekedy môžete na PPC reklame stratiť peniaze dosť rýchlo. Môže sa stať, že urobíte zlú kampaň a dostanete veľa zbytočných klikov, ktoré nepremenia návštevníka na zákazníka, alebo vaša reklama môže byť nepríťažlivá a môžete prichádzať o potencionálnych zákazníkov. Cena za jedného návštevníka môže byť 5 centov, alebo aj 50 a viac a preto sa zamerajte na kvalitu vaších inzerátov.

 

Nadpis reklamy

Toto je najdôležitejšia časť reklamy na internete, pretože nadpis je to, čo si všimnú potencionálny zákazníci ako prvé a čo zaujme ich pozornosť. Snažte sa vytvoriť  nadpis, ktorý je výstižný a dokáže ľudí zaujať. Nadpis nemusí nevyhnutne súvisieť s produktom, alebo službou ktorú ponúkate, ale mal by ľudí hlavne zaujať. Nadpis by mal tiež obsahovať dôležité kľúčové slová a frázy kvôli relevantnému zobrazovaniu reklamy na internete.

 

Popis reklamy

Popis sa nachádza pod nadpisom a zvyčajne obsahuje krátky text. Popis je hneď druhou vecou, ktorá padne návštevíkovi do oka a je to jediná vec, ktorá napovie potenciálnemu zákazníkovi viac o ponúkanej službe, alebo produkte. Ak chcete dosiahnuť dobré výsledky z Google Adwords, musíte vytvoriť dobrý popis, ktorý presvečí potenciálneho zákazníka aby sa pozrel čo ponúkate. Reklama na internete je ako každá iná o zaujatí potencionálneho zákazníka a pri google reklame, alebo aj inej textovej reklame je to o texte inzerátu.

 

Odkaz reklamy

Nezabudnite na to, že musíte určiť správnu destináciu odkazu. Návštevníci webstránky očakávajú, že po kliknutí na reklamu nájdu to čo očakávajú. Nie je žiadna výhra keď na vašu webstránku príde potencionálny zákazník z Adwords preklikom za ktorý platíte, ale nenájde tam to čo čakal a odíde. Odkaz by mal byť presne cielený na vašu ponuku, alebo na to čo inzerát ponúka a nie iba na úvodnú stránku (záleží to samozrejme na konkrétnom prípade).

 

Kľúčové slová

Kľúčové slová sú najdôležitejšou vecou pri optimalizácií vašej reklamnej kampane. Musíte vyhľadať kľúčové slová, ktoré sú spojené s vašou webstránkou a ktoré ľudia zadávajú do vyhľadávača. Ak si nieste istý aké kľúčové slová potrebujete, tak sa zamyslite akú službu, alebo produkt ponúkate a ako by ste to vyhľadávali cez Google Vy. Google má pár nástrojov, ktoré vám pomôžu vytvoriť zoznam kľúčových slov, a najlepšie slovných spojení ktoré sú najpoužívanejšie pre produkt, alebo službu ktorú ponúkate. Ak máte základné kľúčové slová, alebo slovné spojenia, tak ich môžete zadať do Adwords “nástroja“ a určiť tak ešte viac slov a slovných spojení, ktoré použijete pre Adwords kampaň. Po prihlásení do vášho Google Adwords konta, nájdete viac inštrukcií ku samotnému používaniu a vytvoreniu Adwords kampane.

 

Vaša nová reklamná kampaň v Adwords

Ak začínate s Adwords, tak po prihlásení do konta máte na výber veľa možností pre optimalizáciu vašej reklamnej kampane. Najlepšie je začať iba s malým rozpočtom (5-10e/deň) a základnými kľúčovými slovami na ktoré chcete optimalizovať inzerát a snažte sa testovať a optimalizovať inzerát pre lepšie výsledky. Môžete nastaviť viaceré kampane s rôznymi kľúčovými slovami a uvidíte ktoré prinášajú najlepšie výsledky. Ak uvidíte, že reklamná kampaň prináša požadované výsledky, môžete zvýšiť rozpočet. Ale nezačínajte s príliš vysokým rozpočtom predtým, ako si budete istí, že máte reklamnú kampaň vhodne nastavenú.