5 dôvodov, prečo začať obchodovať s binárnymi opciami

binárne opcieObchodovanie opcií, mien, komodít či akcií je laickou verejnosťou väčšinou považované za niečo extrémne zložitého. Predovšetkým u opcií a ich binárnych variánt tomu tak ale nie je. Tento druh obchodovania je prístupný úplne každému a v porovnaní s ostatnými možnosťami prináša nesporné výhody.

Pozrime sa na 5 dôvodov, prečo je zaujímavé sa o binárne opcie zaujímať.

 

1. Jednoduchosť

Obchodovanie binárnych opcií je skutočne jednoduché. Vyberiete si titul, ktorý chcete obchodovať a následne zvolíte jeden z možných scenárov. Napríklad, že vo vopred stanovenom dátume bude cena EUR/USD vyššia alebo nižšia ako je vami zvolená.

Špekulovať je možné aj na pohyb v určitom pásme, mimo neho alebo na dotyk cenovej úrovne počas vami zvoleného obdobia. Vždy si dopredu dohodnete scenár a spoznáte prípadný zisk aj maximálnu možnú stratu. Binárne obchodovanie je tak obchodom na istotu.

 


2. Riziko

Rovnako ako každý iný biznis aj binárne opcie so sebou nesú určité riziko. Častým problémom, a to predovšetkým u začiatočníkov, býva psychologický faktor. Aj u obchodovania mien (forex) sa síce dá vopred nastaviť hodnotu, kedy sa má obchod uzavrieť, a to ako v zisku (resp. profit), tak aj v strate (stop loss), ale obchodníci majú často problém stratu prijať, stop loss nepoužívajú alebo posúvajú a potom skončia s tým, že prekonajú celý obchodný účet.

U binárnych opcií, nájdeme vždy presnú stratu a zisk, ktorú nám opcie v splatnosti prinesú. Ako obchodník sa tak s celkovým obchodom viac stotožníte, spoznáte maximálnu stratu, počítate s ňou a nehrozí, že prídete o celý obchodný účet. Vždy dopredu viete, na čom ste a to je doslova na nezaplatenie. Je to tiež hlavný dôvod, prečo sú binárne opcie také obľúbené.

 

3. Veľkosť obchodného účtu

Obchodovanie binárnych opcií je prístupné skutočne pre každého. Investovať možno už od jedného dolára. Binárne opcie ponúkajú ďalšiu výhodu, doslova za pár EUR si  obchodovanie môžete vyskúšať. K obchodovaniu základnej stratégie si stačí vybrať nejakého sprostredkovateľa, ako je napríklad broker High / Low.

 

4. Časová náročnosť

Aj keď možno počas týždňa chodíte do práce, tak to vôbec nevadí, binárne opcie sa vám časovo prispôsobia. Trh je síce cez víkend uzavretý, ale zadávať príkazy môžete pokojne večer po práci. Časová náročnosť je skutočne minimálna. V platforme si pripravíte príkaz, zadáte ho a do splatnosti sa o obchod nemusíte starať, prípadne len raz za deň, či dva obchod skontrolujete. Môžete samozrejme otvoriť aj viac obchodov naraz.

 

5. Podvody

Aj u binárnych opcií sa stretnete s podvodmi, ale ich počet je minimálny. Pozor si dávajte hlavne na podvodné maily, ktoré vám sľubujú obrovské zisky a takmer zadarmo. Obozretní buďte tiež privýbere brokera, ale binárne opcie a podvody nejdú príliš dohromady, stačí použiť zdravý sedliacky rozum. Keď to na prvý pohľad vyzerá až moc dobre, tak to zrejme nebude pravda 🙂

Obchodovanie binárnych opcií je síce prakticky pomerne jednoduché a je možné si tým zarábať, ale určite si nepredstavujte, že cez noc z vás bude milionár.

 

Na záver treba určite podotknúť to, čo už bolo spomenuté vyššie. Binárne opcie sú skvelým finančným nástrojom, s pomocou ktorého sa dá zarábať celkom slušné peniaze. Tiež si ale treba uvedomiť, že obchodovanie na burze a všeobecne akékoľvek obchodovanie so sebou nesie riziko straty peňazí, ktoré netreba podceňovať. Ak sa chcete stať naozaj profitabilným obchodníkom, nie je to len tak. Budú vás čakať desiatky hodín učenia, vzdelávania, študovania stratégií a pozerania do grafov, ale verte, že ten výsledný pocit úspešne uzavretého obchodu naozaj stojí za to.

 

(PR článok)