Živnostníci milujú stravné kupóny

Výhody jedálnych kupónovSte živnostník a nevyužívate stravné lístky? Chyba, prichádzate o výhody! Prečítajte si, čo môžete získať a ako ušetriť.

Kto si to nevyskúšal, nevie. Živnostníci majú zamestnanie na 24 hodín denne. Znie to možno trochu prehnane, no keď si chce človek zarobiť na živobytie a pracuje sám pre seba, naozaj musí obetovať kopu svojho voľného času, kým mu jeho snaha prinesie vytúžené ovocie. Každý podnikateľ sa snaží dosiahnuť čo najväčší zisk a obracia sa na všetky strany, aby mohol využiť výhody, ktoré sa mu ponúkajú. Prečo je výhodné, keď je živnostník odberateľom jedálnych kupónov?

Načo, keď sa stravujem doma?

Možno si poviete, že ako živnostník si na stravné lístky nepotrpíte, veď väčšinou pracujete z pohodlia domova, kde sa aj stravujete. Môže však nastať situácia, keď chladnička zíva prázdnotou a vaše brucho na to odpovedá búrlivým vrčaním. Alebo sa dostanete na pracovný obed.

Vtedy nie je nič lepšie ako zaloviť vo svojej peňaženke a vytiahnuť z nej stravný lístok. Vašu hotovosť tak môžete využiť pre iné prípady. Navyše si môžete zaobstarať šekové knižky, vďaka ktorým máte svoje stravné lístky vždy pokope a prehľadne uložené. Šekové knižky obsahujú aj zaujímavé ponuky a zľavy nad rámec poukážok, čo človeka vždy poteší.

Finančné a daňové výhody jedálnych kupónov

Kto už trochu pátral, vie, že jedálny kupón nie je platobný prostriedok a je oslobodený od dane z pridanej hodnoty. Jedálny kupón do výšky 4,20 eur na pracovný deň je zasa oslobodený od dane z príjmov zo závislej činnosti.

A vedeli ste, že daňový základ si môžete denne znížiť až o 4,20 eur?

Skúste si objednať kupóny vo výške 4,20 eur na každý pracovný deň v roku (pre rok 2016 to vychádza na 250 pracovných dní) a výslednú hodnotu 1 050 eur si môžete ako SZČO dať do nákladov za celý rok. Kupóny je potrebné vždy objednávať dopredu. Spätne objednané stravné lístky si ako živnostník nemôžete dávať do nákladov, na to pamätajte.

LE CHEQUE DEJEUNER teraz pripravil zaujímavú súťaž, ktorá poteší živnostníkov. Máte možnosť vyhrať až štyrikrát do roka stravné lístky v hodnote približne 180 eur. V každom štvrťroku vyhrávajú až dvaja šťastlivci. Tak sa do toho dajte!

(PR článok)