7 Najlepších Open-Source CMS pre Vytvorenie E-shopu

Určite ste počuli o CMS, čo sú systémy na jednoduché spravovanie webu. Pomocou CMS môžete vytvoriť rôzne webstránky a samozrejme aj e-shopy. V dnešnej dobe tak môže mať internetový obchod hocikto aj vďaka rôznym dostupným open source CMS, ktoré sú pod GNU licenciou zadarmo. Môžete mať hosťovaný eshop u nejakej spoločnosti, alebo mať vlastný eshop, ktorý môžete vytvoriť na niektorom z najlepších CMS. Na trhu je množstvo rôznych CMS softvérov pre vytvorenie eshopu. Tu je 7 najlepších a najpoužívanejších:

 

1. PrestaShop

PrestaShop je profesionálny softvér na vytvorenie jednoduchého internetového obchodu. Je to open source CMS, čiže ho môžete používať zadarmo. Obsahuje množstvo zaujímavých funkcií pre riadenie vášho e-shopu. Prestashop je podporovaný aj v Slovenčine.

2.  osCommerce

osCommerce je open source CMS pre vytvorenie e-shopu, ktoré je zadarmo pod GNU (General Public License). osCommerce je kvalitný softvér pre vytvorenie eshopu, ktorý obsahuje rôzne užitočné funkcie. osCommerce umožňuje vytvoriť a spravovať eshop jednoducho a rýchlo, pomocou jednoduchej inštalácie a ovládania. OSCommerce je podporovaný v Slovenčine.

3. Drupal e-commerce

Drupal e-Commerce je balík prídavných modulov pre Drupal, ktorý umožňuje vytvoriť kvalitný, flexibilný eshop s množstvom funkcií a je samozrejme tiež zadarmo. Môžete použiť platobné systémy ako paypal, skrill, alebo rôzne iné.

4.  Zen-Cart

Zen Cart je ďalší známy a kvalitný internetový obchod. S týmto open source CMS môžete vytvoriť jednoduchý a dobre vyzerajúci eshop, ktorý je tiež zadarmo. Zen-Cart je vytvorený ľuďmi, ktorí dbali nielen na vytvorenie kvalitného CMS, ale aj na vytvorenie kvalitného webdizajnu. Zen Cart je tiež podporovaný v Slovenčine, alebo Češtine.

5. Magento

Magento je zaujímavá platforma na ktorej môžete takisto vytvoriť váš eshop rýchlo a jednoducho. Magento je kvalitné opensource CMS, ktoré poskytuje flexibilitu a totálnu kontrolu nad vašim internetovým obchodom. Je tiež podporované v Slovenčine.

6. CubeCart

CubeCart je kvalitný softvér – CMS riešenie pre váš eshop. S CubeCart môžete vytvoriť kvalitný internetový obchod s množstvom funkcií.

7. VirtueMart

VirtueMart nie je CMS, ale open source riešenie pre váš eshop, ktoré môžete použiť na Joomle. Určite ste počuli o eshope na CMS od Joomla, alebo Mambo a pomocou tohto modulu môžete vytvoriť jednoduchý a kvalitný internetový obchod. VirtueMart má tiež podporu v Slovenčine a Češtine.

 

Toto sú niektoré z najlepších Open Source softvérov s ktorými môžete vytvoriť váš internetový obchod. Niektoré ponúkajú aj platené verzie, ktoré umožňujú využívať viacero funkcií. Pre vytvorenie jednoduchého e-shopu sú to najlepšie CMS riešenia. Všetky uvedené softvéry sú zhruba na rovnakej úrovni a s pomocou všetkých vytvoríte plnohodnotný internetový obchod.

Väčšinu z nich podporujú aj najlepšie zahraničné web hostingy, ako napríklad HostGator, ktoré používajú cPanel, respektíve rôzne aplikácie na minútové inštalácie CMS, takže môžete mať Váš e-shop zadarmo za pár minút, doslova na počkanie.