Ak potrebujete trvalý pobyt, môžete si ho vybaviť aj online

trvaly-pobyt-onlineDo rôznych nelichotivých situácií sa každý občas dostane a musí sa s nimi naučiť žiť a konfrontovať. Nie vždy je to ale tak jednoduché a jednoznačné, nájsť si cestu, ktorá vám otvorí v danom a konkrétnom smere nové obzory a možno aj dvere.

V tomto článku sme sa zamerali na to, ako vyriešiť svoje problémy napr. s vlastným sídlom firmy alebo s trvalým pobytom. Sú to záležitosti, ktoré nás môžu postretnúť v podnikaní a tiež v bežnom súkromnom živote.

Využívajú to aj podnikatelia

Určite ste už počuli o virtuálnej kancelárii a virtuálnom sídle spoločnosti, ktoré môžu výrazne uľahčiť podnikateľské začiatky a rozbeh podnikania. Je to v podstate virtuálna forma klasickej kancelárie, o ktorú sa ale nemusíte ako fyzická osoba, podnikateľ a prenajímateľ vôbec starať.

Podobnú formu sídla môžete získať aj vy. Ak ste súkromná, fyzická osoba, ktorá hľadá trvalý pobyt v Bratislave, ste na správnom mieste. Ide o evidenčný charakter pobytu, ktorý si môžete pohodlne vybaviť aj cez internet. Stačí byť plnoletou osobou, vyplniť objednávku na trvalý alebo prechodný pobyt, na základe ktorej si od vás vyžiadajú potrebné dokumenty a vystavia vám faktúru. Po jej uhradení budete prihlásení na trvalý pobyt.

Čo je evidenčný charakter trvalého pobytu?

Veľmi jednoducho povedané, získate adresu a označenú poštovú schránku. To však samozrejme nie je všetko. Pri evidenčnom charaktere prechodného pobytu vám vedia zabezpečiť všetky služby, ktoré súvisia so správou takéhoto „poboxu“.

Ako sme spomínali spoločnosti a podnikateľov, pri svojom založení musia svoju firmu niekde zaregistrovať. Dať jej adresu, s ktorou bude podľa zákona evidovaná aj v Obchodnom registri.

Vy, ako fyzická osoba sa zapisovať nikam nemusíte, no trvalý alebo výhodnejší prechodný pobyt na plnohodnotné fungovanie v určitej lokalite jednoznačne potrebujete. O to viac, ak by ste mali záujem využívať služby a výhody, ktoré vám dané mesto, ako svojmu občanovi, ponúka. Môže to byť lacnejšie parkovanie, automatické prijatie vašich detí do predškolského alebo iného vzdelávacieho zariadenia, tiež zdravotná starostlivosť a mnohé iné služby.

Takto si to všetko veľmi jednoducho poistíte a vybaviť si môžete všetko online cez internet. Evidenčným charakterom prechodného pobytu, na ktorý vám nemusí chcieť majiteľ nehnuteľnosti, u ktorého ste v podnájme, udeliť súhlas. V tomto prípade ho ani nepotrebujete!

Miesto, kde vám budú rozumieť

Christian Morgenstern, známy nemecký básnik a prekladateľ, ktorého ovplyvnila tvorba a filozofické názory Arthura Schopenhauera povedal: „ Domov nie je miesto, kde bývaš, ale miesto kde ti rozumejú.“

Presne tak budete na tom aj pri uvedených službách, ktoré vám už niekoľkokrát spomínaný trvalý alebo prechodný pobyt poskytne.

Stabilita, od ktorej môže závisieť aj váš osobný úspech

Potrebujete istoty? Mojpobox vám ich dá hneď niekoľko. V prvom rade máte istotu v tom, že prenajímateľ je priamym vlastníkom nehnuteľnosti. Stabilitu takejto formy pobytu môžete hľadať aj v počte klientov, ktorí majú o tieto služby záujem.

Správa doručenej pošty je naozaj jednoduchá a v mnohých prípadoch sa o ňu postarajú a všetko potrebné vybavia takmer za vás. Za 1/3 ceny to bude pre vás výhodný bonus, ktorý k vlastnému súkromnému sídlu získate veľmi jednoducho.

Ak využijete spomenuté služby a príde vám pošta do riadne označenej schránky, z názvu odosielateľa vám nemusí byť automaticky a hneď známe, čo vám prišlo. Preto môžete využiť službu fotenie každej doručenej zásielky. O všetkom dôležitom budete tak informovaní v on-line prepracovanom systéme.

Email a SMS notifikácia, preposielanie pošty na korešpondenčnú adresu, jej spomínaná on-line evidencia a skenovanie obsahu. S trvalým alebo prechodným pobytom evidenčného charakteru získate hneď niekoľko výhod.

Na klasickej pošte si pri zriadení „poboxu“, kde vám doručenú poštu iba uložia, poriadne priplatíte. Mojpobox vám dá oveľa viac, o čom sa samozrejme môžete veľmi rýchlo a jednoducho presvedčiť. Zjednodušte si preto svoje bývanie a vyskúšajte to inak, s evidenčným charakterom trvalého alebo prechodného pobytu.