Ako si vybrať tlačiareň do kancelárie, s ktorou nebudú žiadne komplikácie?


 

Je ťažké si dnes predstaviť verejnú organizáciu alebo modernú obchodnú spoločnosť, ktorá nemá tlačiareň. Čokoľvek robíte, vy aj vaši pracovníci ste denne konfrontovaní s potrebou tlačiť buď textové, grafické alebo fotografické materiály. Môže ísť o zmluvy, listy, dotazníky, správy, prezentácie, portfóliá alebo iné dôležité dokumenty.

Preto, ak ste práve začali podnikať alebo sa vaša stará tlačiareň pokazila a je pred vami úloha kúpiť si novú, mali by ste sa pred výberom ešte zamerať na niekoľko detailov:

  • Bude vám slúžiť na tlač textov alebo obrázkov?

  • Aké objemy tlače očakávate?

  • Koľko ľudí s ňou bude pracovať?

  • Ako dostupné sú vám náhradné tonery?

Atramentová alebo laserová?

Pri výbere kancelárskej tlačiarne sa stretnete v prvom rade so skutočnosťou, že budete musieť rozhodnúť, ktorú tlačovú technológiu bude podporovať – ​​atramentovú alebo laserovú. V prvom prípade sa atrament používa na farebné prvky, ktoré dobre reprodukujú farby a odtiene, a tiež sa líšia v prijateľných nákladoch a v druhom, je dôležitý zasa toner.

Laserové tlačiarne sú drahšie, ale určite rýchlejšie. Líšia sa tiež veľkými rozmermi, čo nie je veľmi dobré, ak máte obmedzený priestor na kancelárske vybavenie, ako aj skutočnosť, že spotrebúvajú veľa elektriny.

Pokiaľ ide o atramentové tlačiarne, sú lacnejšie, navyše kompaktnejšie a hospodárnejšie na údržbu. V poslednom čase sú čoraz viac vybavené aj doplniteľnými kazetami alebo kontinuálnymi atramentovými systémami, takže na ich prevádzku miniete minimálne peniaze.

Nezabudnite ale pri tejto otázke riešiť aj jej údržbu a dostupnosť lacnejších a kompatibilných tonerov Canon.

Vyberte si multifunkčný model

Multifunkčné zariadenia, ktoré kombinujú tlačiareň, skener, kopírku a niekedy aj fax, sa v poslednej dobe stávajú čoraz obľúbenejšími. Využijú sa ale viac vo veľkých spoločnostiach so serióznym pracovným tokom, pretože vám umožňujú namiesto niekoľkých zariadení, samostatne používať jedno s mnohými funkciami.

Pri kúpe tlačiarne do kancelárie samozrejme venujte pozornosť aj tým funkciám, ktoré sú pre vás pri vašej práci veľmi potrebné – je to ich prítomnosť, ktorá by mala rozhodovať o vhodnom výbere. Odporúčame vám ale, aby bolo tlačové zariadenie vybavené systémom nepretržitého zásobovania atramentom alebo tonerom, vďaka čomu nebudete neustále musieť myslieť na spotrebný materiál, údržbu a náklady.

Zdroj obrázka: ATCHARAPORN NANTAWIENG/shutterstock.com