Elektronický zabezpečovací systém: Prečo je pre vaše podnikanie tak dôležitý?

 

Elektronický zabezpečovací systémNielen v domácom prostredí, ale aj vo firme je bezpečnosť veľmi dôležitá. Správna ochrana majetku a financií zaisťuje bezproblémový chod firmy a predchádza rizikám, ktoré by vás mohli ohroziť a pripraviť o živobytie. Na tieto účely sa používa viacero systémov. 

Elektronický zabezpečovací systém je však najlepší a nasledujúce výhody vám prezradia, prečo?

Kompletná ochrana majetku 

Moderný elektronický zabezpečovací systém je jedným z najlacnejších preventívnych opatrení na ochranu vášho obchodného a osobného majetku, ako sú peniaze, nábytok a dokonca aj duševné vlastníctvo. Jednoducho povedané, elektronické zabezpečenie vás ochráni pred vonkajšou aj vnútornou krádežou.

Prax ukazuje, že počet vlámaní do firemných priestorov sa z roka na rok v tejto neľahkej dobe zvyšuje, preto je jedným zo spôsobov, ako zabrániť takýmto podvodom, mať proti páchateľom trestnej činnosti dôkazy a začať používať špeciálne kamerové systémy.

Chránení zamestnanci

V zabehnutom podniku je všetkým nadriadeným dobre známe, že pod ochranu firmy spadajú aj šikovní a talentovaní zamestnanci. Používanie kvalitných ochranných pracovných pomôcok však na kompletnú ochranu nestačí, pretože ohrozenie môže prísť aj z vonkajšieho prostredia. Preto treba vybaviť firmu alebo prevádzku aj konkrétnym bezpečnostným systémom. 

Poplašný systém uistí vašich zamestnancov, že sú v bezpečí počas denných aj nočných zmien. Poskytne im pokoj a kontrolu nad situáciou v prípade mimoriadnych udalostí súvisiacich s vniknutím do nehnuteľnosti.

Jednoduchšie riešenie konfliktov

Integrované bezpečnostné systémy najmä s použitím bezpečnostných kamier, systémov kontroly vstupu, bezpečnostných alarmov a bezpečnostných pracovníkov môžu poskytnúť dôležité dôkazy o tom, či na pracovisku vznikne problém, bez ohľadu na to, či ide o internú alebo externú lúpež alebo vlámanie. Riešenie konfliktov sa tak stáva jednoduchšie. Samozrejme, treba myslieť aj na ochranu osobných údajov a súkromia pracovníkov. 

Znížené náklady na bezpečnosť

Elektronický zabezpečovací systém ponúka nižšie náklady na bezpečnosť v porovnaní s tradičnými bezpečnostnými systémami. Umožňuje aj vzdialené monitorovanie, ktoré vám tradičné zabezpečenie nemôže poskytnúť. EZS poskytuje lepšie nočné videnie, jasnosť a nižšie náklady na údržbu.

Lepšie zabezpečenie vysoko rizikových oblastí

Niektoré zraniteľné oblasti v okolí vašej firmy sa môžu stať ideálnym miestom pre zlodeja, aby spáchal svoj zločin. Môžu sa zamerať na nechránené miesta a vniknúť do budovy, vrátane zle osvetlených oblastí alebo skrytých miest na dvore. Elektronický zabezpečovací systém môže znížiť potenciálne poškodenie takýchto rizikových oblastí, preto sa oplatí overiť si jeho komfortné a kvalitné služby v praxi. 

 

Zdroj obrázka: Sergey Nivens/Shutterstock.com