Expandujete a hľadáte ideálnu formu zastúpenia zahraničnej spoločnosti na Slovensku?

 

 založenie Organizačnej zložkyOtvorené hranice, nové predajné trhy, medzinárodná partnerská sieť, zvýšenie prestíže firmy v očiach zákazníkov a partnerov, zníženie daní a daňová optimalizácia – to všetko sú len niektoré z mnohých dôvodov, prečo sa ľudia rozhodujú podnikať za hranicami svojej vlasti. Založiť si dcérsku spoločnosť u nás môžete ako cudzinec tiež. 

Prostredníctvom Organizačnej zložky je to asi najjednoduchšie, o čom pevne veríme, že vás v nasledujúcom článku presvedčíme. 

Nechajte založenie Organizačnej zložky na odborníkov

Dcérska spoločnosť vám môže priniesť mnohé výhody. Užšiu blízkosť k lokálnemu trhu, pozitívne efekty na konkurencieschopnosť firmy či lepšie rozloženie rizík prostredníctvom diverzifikácie. Netreba však ignorovať ani nevýhody, ako sú výkyvy na devízových trhoch či náklady spojené s otvorením pobočky.

Komplikácie súvisiace so založením takejto „pobočky“ si ale môžete s nami zjednodušiť. Stačí si vybrať odborníkov z Company Consulting, ktorí vám s kompletným založením Organizačnej zložky na Slovensku pomôžu.

Za výhodnú cenu vám v priebehu 15 až 20 pracovných dní Company Consulting založí Organizačnú zložku bez najmenších problémov. 

Ako prvé sa vykoná podrobný plán a vypracuje rozhodnutie o zriadení takéhoto formálneho zastúpenia vašej zahraničnej spoločnosti na našom území. Ešte predtým si môžete nechať poradiť pri výbere predmetov podnikania. Možno oceníte cenovo výhodnejší predaj platcov DPH.

Následne sa vykonajú kroky potrebné k bezproblémovému zápisu zložky do Živnostenského a Obchodného registra. Výsledným a asi posledným najväčším krokom k novej Organizačnej zložke bude získanie osvedčenia o živnostenskom oprávnení a výpis z Obchodného registra.

Na úspešné podnikanie to ale nestačí. Potrebujete ešte jednu veľmi dôležitú vec. 

Skombinujte to s vlastným webom

Ggeografická blízkosť je pri podnikaní za hranicami vlasti ďalšia obrovská výhody. Môžete ju využiť na rozšírenie vašej siete, ale aj na sledovanie toku trhu. Navyše sa môžete vyhnúť prípadným problémom s časovým posunom.

Spoločnosti so zastúpením v zahraničí vo všeobecnosti ťažia z oveľa väčšieho trhu. Užívate si   vyššiu konkurencieschopnosť a diverzifikáciu trhu, čo koniec koncov platí aj pri tvorbe nového webu, ktorý bude k Organizačnej zložke tým najlepším doplnkom a skvelou kombináciou dvoch najdôležitejších prvkov podnikania. 

S novým a vlastným webom získate vy aj vaši zákazníci neobmedzený prístup k dôležitým informáciám, nemusíte sa obávať kultúrnej priepasti, užijete si zábavu, riešite obchod aj marketing súčasne a získate nové výhodné prepojenia. 

Vyskúšajte to a uvidíte, že spojenie vášho podnikania s celým svetom nie je ten najmenší problém. S Organizačnou zložkou rozhodne nie. 

 

Zdroj obrázka: sdecoret/Shutterstock.com