Keď vám na pomoc pri podnikaní prichádza priemyslový vysávač

 

priemyslový vysávačHoci nie je vysávač stredobodom manuálnych a častých zručností v bežnej domácnosti, málokedy to bez neho zvládneme aj v podnikaní a priemysle. Veľmi spoľahlivo zaisťuje hladký priebeh náročnej práce, prípadne rýchle uvedenie pracovnej plochy do pôvodného stavu po jej ukončení.

Pri krátkej a občasnej údržbe s tým bežné vysávače nemajú najmenšie problémy, no pri intenzívnom používaní tieto zariadenia veľmi rýchlo narazia na svoje výkonové hranice. A práve v takýchto prípadoch prichádza na radu niečo špeciálnejšie, v podobe kvalitného a výkonného priemyslového vysávača.

Klasický verzus priemyslový vysávač 

Priemyslový vysávač samozrejme nevykonáva inú činnosť ako bežný domáci spotrebič tohto typu, ktorý sa stará o dokonalý vzhľad a čistotu vašej obľúbenej vinylovej podlahy. Obmedzený na vlastnú činnosť tiež nasáva nečistoty, prach a iné pevné látky v priemysle a zhromažďuje ich na neskoršiu likvidáciu. 

Takéto čistiace zariadenie má však v porovnaním so svojím malým „bratom“ zvyčajne mierne až do očí bijúce rozdiely, pokiaľ ide o jeho výkon, funkčnosť a ďalšie „vychytávky“, ktoré v mnohých prípadoch znamenajú rozhodujúci rozdiel medzi teoretickou použiteľnosťou a praktickým, neobmedzeným použitím. 

Základné vlastnosti bežných priemyslových vysávačov

Priemyslové vysávače majú oproti klasickým domácim vysávačom zvyčajne výrazne vyšší výkon, aby si poradili nielen s bežným domácim prachom, ale aj „náročnejšími“ úkonmi od podpory inej práce až po náročné upratovanie. Výkon bežných vysávačov často nie je dostatočný, najmä pokiaľ ide o spoľahlivé vysávanie triesok z vŕtania a pri prebiehajúcej práci.

V závislosti od účelu môžu byť priemyslové vysávače navrhnuté úplne odlišnými spôsobmi. Tu rozhoduje aj trieda prachu tohto elektrického náradia . Zatiaľ čo bežné prístroje sú určené len pre prachovú triedu 1 – teda bežný domáci prach, vysávače pre priemysel alebo stavby môžu byť špeciálne navrhnuté aj pre prachovú triedu 2 – stredne nebezpečné látky – alebo dokonca prachovú triedu 3 – vysoko nebezpečné látky, ktoré sa mimochodom dajú z rôznych povrchov veľmi dobre odstrániť aj špeciálnou tlakovou umývačkou.

Okrem toho sa dajú upraviť aj špeciálne oblasti použitia, ako je možnosť vysávania vlhkých či mokrých látok, alebo namiesto jednoduchého uskladnenia vysatého materiálu naviazať napríklad do vody.

Majú vysokokvalitné filtre

Tam, kde bežné vysávače (aj keď sa tiež postupne v tomto smere zlepšujú) zvyčajne prichádzajú s jednoduchými fleecovými alebo penovými filtrami, priemyslové vysávače ponúkajú nespočetné množstvo variantov filtrov pre širokú škálu aplikácií, ako sú stavby, priemysel, obchod alebo dokonca špeciálne témy. V mnohých prípadoch môžu byť dokonca konvertované v závislosti od oblasti použitia, aby sa umožnil čo najflexibilnejší aplikačný rámec. 

Okrem čistého charakteru filtrov majú zariadenia pre priemyselné aplikácie aj rôzne možnosti ochrany filtrov pred predčasným uzavretím. Známe sú napríklad filtračné systémy, ktoré sa zbavujú prachu pravidelným otĺkaním. Používajú sa najmä v oblasti suchej výstavby, ale aj pri rôznych montážnych činnostiach priamo súvisiacich s komponentmi, ktoré sa pília len s veľkým množstvom prachu.

Priemyslové vysávače sú všestrannejšie, pevnejšie a odolnejšie

Je jasné, že priemyslový vysávač nie je len o niečo väčší a výkonnejší ako domáci vysávač. Majú aj iné vlastné charakteristiky, ktoré ich jasne odlišujú od ich menších súrodencov. Pretože zatiaľ čo v domácnostiach sa znovu a znovu vyskytujú porovnateľné štandardné situácie, v komerčnom a priemyselnom pracovnom prostredí si najrôznejšie oblasti použitia a výrazne odlišné požiadavky môžu vyžiadať najrozmanitejšie podoby klasického vysávača. A práve tu boduje priemyslový vysávač rozmanitosťou a rozsahom výkonu, ktorý je presne prispôsobený týmto požiadavkám.

Takže, pokiaľ na úpravu veľkých a znečistených plôch bežné vysávače nestačia, skúste to s tými priemyslovými. 

 

Zdroj obrázka: n_defender/Shutterstock.com