Zaujímavé odvetia na podnikanie, ktoré majú pred sebou svetlú budúcnosť

Mnohí z nás rozmýšľajú nad tým ako si spraviť život pestrejším. Odhliadnuc od súkromného života tak veľkú časť svojho času trávime v práci, a preto zanedbávať kvalitu takto stráveného času je na škodu.

Mnoho ľudí preto rozmýšľa ako si spestriť takto strávený čas, urobiť si ho zaujímavejším namiesto toho ako stáť niekde za pásom či v predajni za pokladňou. A práve preto sme si pre vás pripravili 3 tipy na podnikanie, ktoré sa dajú robiť online a nevyžadujú si veľký kapitál. Pevne veríme, že vás niektorý z nápadov nižšie inšpiruje.

Otvorte si online e-shop

V súčasnosti žijeme v dobe internetu, ktorá tu s nami už je približne 10 rokov a pravdepodobne sa tak čoskoro nevytratí. Založenie e-shopu pritom vôbec nie je zložité, dnes existuje mnoho spoločností, ktoré sa venujú potrebnej administratíve a pritom sa nejedná o drahú záležitosť. Za niekoľko stoviek € viete založiť samotnú spoločnosť, pripraviť webstránku a všetku potrebnú administratívu.

Predtým ako sa však pustíte do podnikania je potrebné vedieť v čom chcete podnikať. Napríklad môžete predávať mobily online ako sú telefóny Vernee, mobily Xiaomi a ďalšie alebo sa môžete venovať úplne iným odvetviam. Napríklad  predaju nábytku, sprostredkovateľskej činnosti a podobne.

Nie je e-shop pre vás? Ponúknite niečo čomu rozumiete

Bojíte neustáleho vystavovania faktúr, GPDR povinností a podobne? Mnoho ľudí v prípade e-shopu odradí administratíva, ktorá v prípade predaja lacnejších produktov je nevyhnutná a hlavne časovo náročná. Preto by ste sa mali sústrediť na veci s vyššou pridanou hodnotou, ktoré viete robiť lepšie ako väčšina naokolo Vás.

Napríklad ak ste doteraz pracovali v reklamnej agentúre, kde ste mali na starosti vzťahy s verejnosťou, SEO, tvorbu spätných odkazov a podobne tak to využite vo svoj prospech a špecializujte sa len na jednu oblasť, v ktorej sa cítite ako ryba vo vode. O tento typ služieb bude záujem vždy a nemusíte sa ich báť poskytnúť vo vlastnej réžii, klientov si vždy nájdete, ak to robíte dobre a čestne.

Nie je online svet pre vás?

Ak ste človek, ktorý si veľmi nerozumie s online svetom ale neobsedí na jednom mieste tak sa venujte tomu čo vás baví. Ako sme však už v úvode spomínali, kto nie je „online“ tak ako keby neexistoval. Preto sa určite spojte s niekým, kto si nevie predstaviť deň bez internetu a vyzná sa v najnovších marketingových trendoch a rozumie súvislostiam – spojte sa s ním.

Vo výsledku sa daná osoba môže starať o online záležitosti a Vy môžete robiť to čo chcete. Napríklad môžete vyrábať nábytok, mydlá alebo dekorácie do domácnosti, ako sú napríklad machové obrazy a podobne. Vo výsledku tak môžete vytvoriť skvelú dvojicu a tak si podeliť prácu.

Zdroj: TS