Využite textil ako reklamný nosič

 

reklama mimo internetÚspešné podnikanie sa bez reklamy nezaobíde. Internet však nie je jediné médium, prostredníctvom ktorého sa môžete nevtieravou formou zákazníkovi pripomenúť. Aj sieťotlač je všestranná tlačová technika, ktorú možno použiť na rôzne materiály a vytvoriť tak pre seba a vašich klientov niečo nevšedné. 

My sa v našom článku pozrieme na to, aké výhody má v tomto smere textil, z ktorého sa môže stať štýlová bavlnená taška s potlačou, majúca nielen reklamné, ale aj ďalšie využitie, prinášajúce zákazníkom úžitok. 

Potrebujete sieťotlač?

Sieťotlač je proces tlače zo šablóny, ktorý vám skutočne ponúka množstvo možností využitia. Tlačiarenské farby sa tlačia na povrch, ktorý sa má tlačiť, cez tkaninu s jemnou sieťovinou. Miesta, ktoré je potrebné vynechať, prekryje šablóna na vytlačenom obrázku, aby tam nebola aplikovaná žiadna farba. V následnom výsledku sú to oblasti, kde sa ukáže skutočný materiál tlačeného produktu.

Okrem hladkých, rovných povrchov, z ktorých môžu vzísť originálne tričká s vlastnou potlačou, môžete tlačiť aj na drevo alebo tvary, ako sú poháre na nápoje alebo kryty zariadení. V oblasti textilu, ktorý sa v podnikaní využíva na rôzne reklamné účely, je však technika sieťotlače najžiadanejšia.

Tá sa vám viac logicky vyplatí až po určitom počte kópií, čo však neuberá na jej obľúbenosti. Popularita v tomto sektore pochádza zo skutočnosti, že pomocou sieťotlače je možné vytvárať výrazné obrázky. Či už ide o tričká alebo štýlové bavlnené tašky, nič z toho nie je pre sieťotlač problém.

Detaily namiesto nekonečného písma

Obsah reklamy je veľmi dôležitý. Ak preto chcete využiť textil ako reklamný nosič, no nechcete ho potlačiť len nekonečným textom, ale aj detailnou grafikou či fotografiami, sieťotlač je pre vás tou správnou technikou.

To isté platí aj pre iné materiály. S krátkym výstižným sloganom na zmysluplnom motíve, ktorý aplikujete pomocou sieťotlače, zanecháte oveľa lepší dojem ako s čistým textom. Pretože opticky kvalitné výtlačky sú oveľa príťažlivejšie médium ako čistá písomná komunikácia.

Potlač navyše vydrží, je kvalitná, takže ani nová Miele práčka ju po niekoľkých praniach neznehodnotí.

Stručný prehľad výhod sieťotlače

Aj keď sa sieťotlač zdá byť veľmi náročnou technikou, na ktorú potrebujete špeciálne stroje a šikovných ľudí, má množstvo pozitívnych vlastností, medzi ktoré patrí:

  • možnosť potlače detailných motívov;
  • množstvo materiálov, ktoré je možné potlačiť sieťotlačou;
  • vysoká kvalita vďaka vysokej hrúbke vrstvy farby;
  • originálne riešenie reklamných plagátov;
  • obrovské pokrytie farieb.

Ako vidíte, sieťotlač je všestranná, dá sa použiť na množstvo materiálov a ponúka aj detailné znázornenie výsledku tlače. Ak preto chcete priniesť detailné obrázky na jeden z mnohých povrchov vhodných na sieťotlač, chcete výsledky tlače s vysokou odolnosťou alebo chcete pracovať s potlačou textilu, táto metóda je takmer určite pre vás to pravé.

 

Zdroj obrázka: Minerva Studio/Shutterstock.com