Ako sa vyhnúť zdĺhavému a náročnému zakladaniu spoločnosti

Chcete vedieť, ako sa vyhnúť zdĺhavému a náročnému zakladaniu spoločnosti? Odpoveď znie, pustite sa do podnikania tým najjednoduchším spôsobom.

Inteligentné aplikácie, stroje, mechanizmy a myšlienky, ktoré nám ukazujú, že sa dajú veci robiť aj inak a rozumnejšie, sa v poslednom čase rozrástli, na základe čoho si potom môžete niektoré zo svojich plánovaných snov a cieľov uskutočniť oveľa rýchlejšie a jednoduchšie.

Jedným z takýchto logicky rozumných postupov je aj kúpa ready made spoločnosti, ktorá je pre vás výhodná z niekoľkých dôvodov, o ktorých si teraz a v tomto článku niečo v krátkosti povieme.

Čo je ready made spoločnosť?

Ak je pre vás podnikanie výzvou, no komplikuje vám tento cieľ niekoľko potrebných a dôležitých administratívnych úkonov, mali by ste zvážiť pohodlnejšiu formu založenia vašej novej spoločnosti. Kúpte si ready made, ktorá bola za týmto účelom už predzaložená, takže veľa vecí v súvislosti s vybavovaním potrebných vecí nebudete musieť vôbec riešiť, napríklad ani základné imanie.

Ready made je teda niečo podobné, ako keď vám konkrétna stavebná firma postaví dom na kľúč. Rozdiel bude iba v tom, že predmetom poskytovaných služieb je založenie firmy, často presne podľa požiadaviek klienta, ktorý si za všetko zaplatí a o nič viac sa už z tohto pohľadu nemusí zaujímať.

Prečo je takéto založenie jednoduchšie?

Pretože sa vyhnete nutnej a povinne registrácii na daňovom úrade a v obchodnom registri. V mnohých prípadoch si môžete kompletný balík služieb doplniť aj o dôležitú virtuálnu kanceláriu v Bratislave, vďaka ktorej splníte jednu z ďalších podmienok pre založenie a zápis spoločnosti do systému.

So sídlom získate aj lepšiu polohu a jednoduchšiu správu pošty doručenej na jeho adresu. Okrem toho vás táto služba dokonale reprezentuje a nemusíte využívať na tieto účely svoju súkromnú adresu alebo drahé priestory v iných nehnuteľnostiach väčšieho mesta.

Čo konkrétne získate so založením ready made spoločnosti?

V prvom rade to bude úplné právne a administratívne zastrešenie konkrétnej obchodnej spoločnosti, s ktorou budete dosahovať vaše zisky. V rámci ceny už založenej firmy môžete požiadať aj o zmenu sídla a názvu spoločnosti, ako aj jej konateľov a spoločníkov a doplniť poprípade ešte nový predmet podnikania.

Nemusíte sa obávať ani toho, že by tieto spoločnosti vykazovali nejakú obchodnú činnosť, mali pohľadávky a iné záväzky. Naopak môže byť pre vás výhodou ich splatené základné imanie ako aj to, že všetky zápisy na úradoch už boli vykonané za vás, čo je z časového hľadiska obrovská úspora, a to nehovoriac o výhodách po finančnej stránke, ktoré využívajú najmä začínajúci podnikatelia, startupisti a iné osoby s talentom nielen na podnikanie.

Takto sa môžete potom venovať iným veciam, kam môže spadať aj hľadanie vhodnej online marketingovej agentúry, ktorá sa zasa veľmi jednoducho a rýchlo postará o propagovanie založenej a vami kúpenej ready made spoločnosti.