Prečo Zvoliť Webhosting s cPanelom?

| | 1 Comment

cpanel hosting

CPanel Webhosting je klasický hosting, ale používa známy cPanel. cPanel je ovládací panel v administrácii webhostingu cez ktorý môžete ovládať v podstate všetky funkcie a spravovanie. Na Slovensku bohužiaľ webhosting s cPanelom zatiaľ nenájdete a preto ak chcete využívať funkcie ktoré webhostingy s cPanelom ponúkajú, musíte sa obrátiť na zahraničné webhostingy. V USA väčšina(skoro všetky) najlepšie webhostingy používajú cPanel, alebo podobné alternatívy ako hsphere či plesk a iné. Ak si vyberáte webhosting, tak asi očakávate, že okrem základných požiadaviek ako rýchlosť a iné parametere vám uľahčí podnikanie na internete tým, že vám ušetrí čas a zjednoduchší prácu s webstránkami na pár klikov. Práve na toto mysleli vývojári cPanelu.

Je veľa ľudí, ktorí chcú mať svoju vlastnú webstránku, blog, alebo online podnikanie ale nemajú veľké skúsenosti a práve tento typ webhostingu im ušetrí veľa času a komplikácií. Samozrejme nielen začiatočníci, ale aj profesionáli oceňujú výhody cPanelu a práve kvôli tomu sú webhostingy s cPanelom najobľúbenejšie a najpoužívanejšie.

cpanel webhostingCPanel je veľmi prehľadný a má veľmi intuitívnu navigáciu, a k dispozícií máte aj príručky a videá, takže si na neho veľmi rýchlo zvyknete a naučíte sa ho ovládať. A nielen to, ale každá práca vám zaberie iba pár minút, takže z dlhodobého hľadiska šetríte veľa času a tým pádom aj peňazí.  S cPanelom ovládate všetko vo svojom konte na jednom mieste prehľadne a jednoducho, bez toho aby ste potrebovali asistenciu zákazníckej podpory.

V cPaneli si môžete zmeniť vzhľad rozhrania, pretože máte na výber viacero šablón. Takisto môžete meniť jazyk v ktorom je ovládanie. Je tam viacero najrozšírenejších jazykov na svete.

Ďalšia obľúbená funkcia je rýchla inštalácia najpoužívanejších softvérov a skriptov pomocou aplikácií ako fantastico de luxe, alebo quick install. Stačí pár minút a pár klikov myšou a máte nainštalované CMS ako wordpress, drupal, joomla, zenkart, phpbb a veľa iných.

 

Ďalšie funkcie sú napríklad:

 • Neobmedzené emailové kontá s množstvom funkcií, antivírusovou a antispamovou ochranou, presmerovaním a autoresponderom.
 • Takzvaný sitebuilder, pomocou ktorého máte vo wysiwyg editore vytvorené jednoduché webstránky behom pár minút.
 • Ak meníte webhosting, alebo potrebujete zálohovať alebo obnoviť zálohované súbory, tak v cPaneli to urobíte veľmi rýchlo a jednoducho pomocou aplikácie.
 • Jednoduché spravovanie databáz, MySQL, phpMyAdmin
 • Štatistiky webov
 • Jednoduché a rýchle spravovanie domén a subdomén a presmerovaní
 • Jednoduché a rýchle spravovanie FTP
 • A rôzne iné nástroje a skripty, ktoré vás milo prekvapia a pomôžu vám ušetriť čas.

Momentálne jeden z najlepších a najuznávanejších webhostingov s cPanelom je Hostgator, ktorý používa aj veľké množstvo ľudí na Slovensku. Je to jeden z najobľúbenejších webhostingov na svete, pretože je výkonný, ponúka množstvo funkcií a neobmedzený webhosting a samozrejme kvalitnú zákaznícku podporu. Ak chcete webhosting s cPanelom, tak hostgator je najlepšia voľba.

 

Tags: , , ,

Category: Webstránky, Návody, Rôzne

Comments (1)

Trackback URL | Comments RSS Feed

 1. Marek P píše:

  Osobne som sa pustil aj ja na tento hosting (hostgator) pre jeho výber nešlo len o cPanel ( aj keď to bolo jedno z najdôležitejších merítok ) Jednoducho som porovnával ceny a na Slovensku a v okolí ma pri aľšom a ďalšom hľadaní začal rozčuľovať fakt, že za každú hlúposť som len doplácal a doplácal (a v hostgatore tam vidím vce ne unlimited ), takže žiaľ som nebol po tomto ochotný podporiť slovenského a blízkeho iného podnikateľa.ˇ( Samozrejme vyhľadávanie prebiehalo medzi hostingami, ktoré sú naozaj hostingami a sú spoľahlivé )… ešte aj forpsi si za redirect domény pýtal peniaze ( napr. godaddy Vám dá toľko možností za free, že ich ani nepoužijete )….. ale všetko má svoje ale. godaddy je super na registráciu domén ( okrem sk )… cenovo aj možnosťami správy. Pre hosting je však pomalý a pomalý a pomalý. Hostgator na hosting, fakt super. Ale doplním ďalšie ale pre oba USA hostingy, negatívne ale. Keďže je to v USA a USA je demokracia menom pre terorizmus vlastného obyvateľstva, tak Vám (nám) tam hrozí každú chvíľu nejaký block, postih, žaloba a neviem čo za porušovanie autorských práva za hocaký dokument, reštrikcia za nahé plece nejakej dámy alebo fotka chlpatého chrbátu neznáme chlapa a už po Vás jazdia. …. chvalabohu ešte som sa nestretol z revíziou slovenského jazyka a obsahu článkov na SK stránkach v USA hostingu. … Takže….hm, zatiaľ skúsim zotrvať v hostgatore.

   

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *