Ako si založiť sídlo firmy aj v byte?

Podnikanie je skvelý spôsob, ako si zabezpečiť vlastnú finančnú pohodu. Ešte výhodnejšie je to celé vďaka internetu a online systému, ktorý všetko medzi sebou spája. Je to mladá línia podnikania, ktorá začala svoje odpočítavanie od konca 90. rokov 20. storočia. Vďaka e-podnikaniu si dokážete mnohé veci vybaviť aj z pohodlia svojho domova, čo vám šetrí množstvo času a samozrejme náklady. Čo všetko budete ale k tomu potrebovať?

Najmladší a rastúci typ podnikania

Na začiatok je potrebné rozlišovať medzi internetovým obchodom a zárobkami na internete. Prvým je vytvorenie vlastného podniku na internete, ktorý prinesie svojmu majiteľovi stabilný príjem a druhým je dočasný zisk.

Online obchod je v každom prípade najmladší a najrýchlejšie rastúci typ podnikania. Má svoje špecifiká a vlastnosti.

Vďaka jeho výhodám si dnes nájdete v počítači alebo mobile obchody a rôzne firmy, ktoré vám poskytujú svoje produkty a služby. K takémuto jednoduchému podnikaniu ale predsa len budete niečo potrebovať – nové registračné sídlo.

Ako a kde si môžete zriadiť registračné sídlo?

Registračné sídlo je označenie vášho podniku, adresa a súbor údajov, s ktorými sa zapisujete do Obchodného registra. Zo zákona, jedna z prvých a najdôležitejších činností, ktoré musíte pri zakladaní firmy zvládnuť vyriešiť.

Klasické sídla nachádzajúce sa v nehnuteľnosti sú ale v mnohých prípadoch drahé. Navyše ich ako osoba podnikajúca cez internet ani nevyužijete. V takom prípade by sme vám odporučili si vyskúšať založiť registračné sídlo formou prenájmu.

Vyberte si na to firmu, u ktorej vám nehrozí vypovedanie nájomnej zmluvy. Tiež by to malo byť trochu aj o reprezentatívnosti. Základom je kompletné označenie a schránka, do ktorej vám bude chodiť úradná pošta, o ktorej máte mimochodom na virtuálnom sídle neustále dokonalý prehľad.

Založenie virtuálneho – registračného sídla vám povoľuje aj zákon a dokonca si môžete zriadiť sídlo firmy v byte.

Oveľa pohodlnejšie je ale využiť prenájom. Nenarušíte tak súkromie vašej rodiny, máte k dispozícií aj rokovacie priestory a online evidenčný systém, v ktorom máte prehľad o veciach súvisiacich s riadením takejto kancelárie.

Dokonalé, pohodlné a jednoduché riešenie, ktoré vám odporúčame, ak pracujete z domu, zakladáte si živnosť alebo malú „sročku“. Vyskúšajte.