Ako Získať Peniaze na Podnikanie

 

peniaze na podnikanieAko podnikať a ako zohnať peniaze na podnikanie je otázka väčšiny začínajúcich podnikateľov, alebo ľudí ktorí by chceli začať podnikať. Začínať podnikať bez počiatočného kapitálu je asi ako začínať stavať dom bez peňazí. Nie je nemožné rozbehnúť úspešný biznis aj s minimálnymi, alebo žiadnymi finančnými zdrojmi, ale vyžaduje to mať podnikateľského ducha a skutočne dobrý podnikateľský nápad.

Internetové podnikanie je trochu menej náročné na počiatočný kapitál, ale zase si vyžaduje viac iných znalostí a samozrejme aj čas, hlavne v začiatkoch. V každom prípade začínajúcim podnikateľom môže počiatočný kapitál úplne naštartovať a urýchliť štart podnikania. Čo ak ale nie ste jedným z tých šťastlivcov, ktorí sa narodili v správnom čase na správnom mieste, alebo nemáte kontakty, alebo zdroje z ktorých môžete čerpať peniaze na začiatku podnikania?

Mnohí z úspešných podnikateľov začínali od nuly a dokázali nájsť spôsob ako peniaze na podnikanie získať.

Tu je pár tipov odkiaľ vziať peniaze na začiatok podnikania:

Vlastné peniaze

Začnime použitím najjednoduchšieho zdroja a tým sú vlastné peniaze. Investovanie do podnikania vyžaduje zodpovedné rozhodnutie a je pritom asi jedno či investujete svoje vlastné peniaze, alebo peniaze niekoho iného. Ak nemáte nejaké veľké rodinné záväzky, tak je asi najlepšie na začiatku investovať do podnikania vlastné peniaze, pred tým, ako si vytvoríte nejaký dlh. Ak ste zamestnaný/á, môžete začať podnikať popri zamestnaní, čím si zabezpečíte istotu a nebudete v strese, či sa Vám podarí alebo nepodarí uspieť. Ak máte k dispozícií svoje vlastné peniaze a chcete ich investovať do podnikania, tak ich určite nevkladajte všetky a naraz, ale radšej postupne a nechajte si aj nejakú “železnú rezervu” pre seba. Taktiež peniaze ktoré sa Vám z podnikania vrátia reinvestujte do svojho biznisu a aspoň 10% z nich si odkladajte bokom.

 

Rodina a priatelia

Ďalším klasickým spôsobom ako získať peniaze na podnikanie je oslovenie rodiny, alebo priateľov. Najbližší ľudia vás poznajú a vedia čo robíte a preto to môže byť vhodný spôsob ako si požičať peniaze pre podnikanie rýchlo, zadarmo, alebo za veľmi výhodných podmienok. Ak je niekto z vašej rodiny, alebo priateľov podnikateľ, tak môžete osloviť jeho a možno rád do vášho podnikania zainvestuje. Môže sa stať aj to, že niekoho z vašich známých zaujme váš podnikateľský plán a zámer a ponúkne vám sám spoluprácu, alebo bezúročnú pôžičku.

Podnikateľský úver, alebo pôžička

V prípade, že predošlé  možnosti neprichádzajú do úvahy, môžete sa obrátiť na banku alebo inú finančnú inštitúciu. Podnikateľský úver, alebo pôžička z banky je klasický spôsob ako získať peniaze na podnikanie. Ak máte čím úver, alebo pôžičku splatiť, alebo ak máte čím ručiť a máte čistý bankový register, tak by ste nemali mať problém ju získať.

Ak sa vám nepodarí získať peniaze z banky, môžete sa obrátiť na nebankové inštitúcie. Peniaze na podnikanie, alebo rýchlu pôžičku zoženiete od nebankových subjektov možno ešte ľahšie Pri vyšších sumách tiež musíte mať čím ručiť, alebo preukázať, že ju máte ako splatiť.  Ak vám bude postačovať na začiatok len niekoľko stoviek EUR, prípadne potrebujete len krátkodobo vykryť finančnú situáciu, môžete pôžičku získať aj behom pár minút a vybaviť ju cez internet, alebo telefón. Na trhu je množstvo bánk a nebankových subjektov, takže si môžete vybrať tú najvýhodnejšiu možnosť. Napríklad Portsystem…

>> Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako Zarobiť peniaze cez internet

 

Príspevok na podnikanie od štátu

Peniaze na podnikanie môžete tiež získať od štátu. Príspevok pre začínajúcich podnikateľov je nenávratný príspevok na podnikanie, takže peniaze nemusíte štátu vrátiť, ale sú určite podmienky za akých tento príspevok môžete získať. Získanie peňazí týmto spôsobom je podmienené tým, že predtým ako o príspevok na podnikanie požiadate, musíte byť minimálne 3 mesiace evidovaný na úrade práce ako nezamestnaný, resp. uchádzač o zamestnanie. Ďalšou podmienkou je, že musíte vykazovať podnikateľskú činnosť minimálne dva roky od prijatia nenávratného príspevku. Musíte predložiť podnikateľský plán, odôvodniť použitie peňazí a absolvovať školenie a nejaké ďalšie podmienky pre podnikanie a takto môžete získať aj niekoľko tisíc eur. Viac si môžete prečítať na webstránke ÚPSVaR (Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť).

 

Eurofondy

Od štátu môžete tiež získať ako nenávratný príspevok na podnikanie eurofondy. Sú to peniaze od európskej únie pre rozvoj podnikania. Ak ste začínajúci podnikateľ, tak táto možnosť nie je pre vás vhodná, pretože sú tam tiež určité kritéria. Peniaze na podnikanie z eurofondov môže získať iba právnická osoba a musí vykázať pozitívny obrat za minimálne ročné obdobie.

 

Investor

Ďalšou možnosťou ako získať peniaze na podnikanie je nájsť investora. Ak máte know-how, dobrý podnikateľský plán a viete presadiť svoj podnikateľský nápad, môžete nájsť investora. Existuje množstvo jednotlivcov, alebo spoločností ktoré čakajú na vhodnú príležitosť na investovanie. Investor môže byť tichý spoločník, ktorý dá len peňažný vklad a do podnikania veľmi nezasahuje, alebo podnikateľský partner, ktorý sa oficiálne stane vašim spoločníkom.

 

Určite sú aj ďalšie spôsoby ako získať peniaze na podnikanie, medzi ktoré môžu patriť zrušenie životnej poistky, alebo sporenia a nechať si vyplatiť peniaze, alebo rozpredať veci, alebo majetok ktorý nepotrebujete. Môžete predať auto, alebo byt. Je to riskantný krok, ale ak viete čo robíte, viete že peniaze v podnikaní zhodnotíte, môže to stáť za to. Každý človek má trochu inú situáciu, základ a predpoklady pre podnikanie. Ak máte podnikateľského ducha, tak vždy máte na výber pár možností, ktoré môžete využiť.

 


 
>> Mohlo by vás tiež zaujímať: Ako Zarobiť cez internet

 

 

.