Bláznivé Podnikateľské Nápady Ktoré Fungovali

Už ste vymysleli niekedy nejaký podnikateľský nápad o ktorom ste si mysleli, že by to mohol byť ten správny nápad, ktorý vám zarobí veľa peňazí? Stavím sa že hej. Ak ste niekedy premýšlali nad nejakým miliónovým nápadom, určite ste prišli na “samé hlúposti“, ktoré by iste nefungovali…

Vážne?, tak potom čítajte ďalej a uvidíte že okrem osvedčených spôsobov zárobkov na internete ako napr. affiliate marketing, prevádzkovanie eshopu a pod. Toto je zoznam asi najblbších nápadov na internetové podnikanie, vďaka ktorým sa z ľudí stali milionári.

  1. Milion dolárová stránka

Asi najhlúpejší a zároveň najdokonalejší nápad ako zbohatnúť cez internet vymyslel 21 ročný Alex Tiv. Jeho podnikateľský nápad rozpredať 1000000 pixelov svojej web stránky ako reklamnú plochu a cena 1 dolár za pixel z neho za krátky čas urobili milionára.

2. PickyDomains

Máte problém vymyslieť alebo nájsť kvalitnú doménu pre vašu web stránku alebo projekt? Nezúfajte, pretože na internete na to existuje služba. Na pickydomains.com si môžete za poplatok najať kreatívnych ľudí, aby vám vymysleli meno, alebo môžete mená vymýšlať za peniaze aj vy. Blbý nápad? Možno hej, ale 6 ciferné ročné zárobky hovoria za všetko.

3.  Santa Mail

Pošta od Santa Klausa? Napadlo by vás vytvoriť si adresu na Aljaške a hrať sa na Santa Klausa s tým, že budete deťom na objednávku ich rodičov posielať dopisy? Byron Reese, ktorý tento nápad zrealizoval, si za dopis účtuje 10 dolárov a jeho spoločnosť ročne vyše 200000 listov. Tento zdánlivo bláznivý nápad sa ukázal ako dobrá voľba a z Byrona je teraz milionár.

4. Doggles

Okuliare pre psov?. Tak toto je iný nápad… Neviem či aj psom pomáhajú slnečné okuliare a či tento nápad vymyslel niekto, pretože sa zaujímal o ochranu zraku svojho psa, alebo iba tak zo srandy, ale v každom prípade sa nájde dosť veľa ľudí, ktorí svojim psom okuliare kupujú. Výroba a predaj okuliarov pre psov cez internet je miliónový podnikateľský nápad.

5. Lasermonks.com 

Laseroví mnísi…Dopĺňanie zásobníkov náplní pre tlačiarne a servis tlačiarní cez internet. Asi by na tom nebolo nič zvláštne, keby to nerobili mnísi v jednom americkom kláštore a ich obrat nebol niekoľko miliónov dolárov ročne…

6. Loptičky na antény

Možno ste už videli auto s ozdobenou anténou, ale pravdepodobne by vás ani nenapadlo, že výroba a predaj ozdobných loptičiek cez internet môže byť dobrý nápad na podnikanie. Toto by snáď nenapadlo nikoho. Až na Jasona Walla, ktorý je teraz o pár miliónov bohatší:-)

7. FitDeck 

Phil Black vymyslel kartičky, na ktorých su znázornené cviky. Aký cvik si vytiahnete, taký si zacvičíte…Balíček týchto kartičiek stojí 18.95 dolárov. Tak toto je asi jeden z najhlúpejších nápadov na svete. Až na to, že Phil na tom zarába pár miliónov ročne.

8. PositivesDating.com

Online zoznamka pre HIV pozitívnych ľudí? Možno dosť divný nápad, ale Paul Graves a Brandon Koechlin to považovali za dobrý podnikateľský nápad. Nič také na internete nebolo a rozhodli sa urobiť stránku positivesdating.com. Nápad sa osvedčil a dnes im táto zoznamka prináša pár stotisíc dolárov ročne…

9. Štýlové balíky na plienky

Američanka Christie Rein, matka troch detí určite vie niečo o prebaľovaní detí a o plienkach. Asi sa jej nepáčilo skladovať a prenášať plienky a utierky pre jej deti v klasických balíkoch, alebo pohodené v kabelke a tak na to vymyslela špeciálnu štýlovú tašku. Spolu s manželom vytvorili kompaktné a štýlové tašky v rôznych štýloch, ktoré su nielen praktické, ale aj dobre vyzerajú. Predávajú ich cez internet s miliónovými obratmi.

10. Umelé kosti pre šťastie

V USA existuje istý zvyk, pri ktorom si dvaja ľudia niečo prajú, pri rozlamovaní kosti z moriaka-wishbone, alebo kosť priania. Komu zostane v ruke väčšia polovica tomu sa má splniť prianie… Trochu divný zvyk, ale to je jedno. Ken Ahroni dostal nápad, že by mohol vyrábať a na internete predávať tieto kosti ale z plastu…Kto by si už len niečo take kúpil? …Veľa ľudí. Neuveriteľné, ale miliónové zárobky hovoria za všetko.

 

Možno si poviete že také veci môžu napadnúť len Američanov. Ale nie je to jedno, kto to vymyslel? Títo ľudia vymysleli originálne podnikateľské nápady, ktoré sa nie len na trhu uchytili, ale dokázali na nich zarobiť milióny dolárov.

Možno si zoberiete inšpiráciu, možno sa nad tým iba zasmejete, ale v prípade, že chcete podnikať, je dobré mať otvorenú myseľ a skúsiť vymyslieť niečo nové. Je pravda, že je rozdiel aj v trhu, a na Slovensku by sa z týchto ľudí asi nestali milionári a možno by sa niektoré nápady ani neuchytili, ale za pokus to určite stojí.

Internet a internetové podnikanie ponúka obrovské možnosti. Majte otvorenú myseľ a nebojte sa skúsiť  nové nápady, lebo ako vidíte na týchto príkladoch, aj zdánlivo nemožné podnikateľské nápady môžu byť úspešné. Neviete v čom podnikať?