5 Vecí, ktoré by mal mať Kvalitný Webhosting

Webhosting je základ pre dobré fungovanie vašej webstránky a preto správny výber webhostingovej spoločnosti je dôležitejší, ako by sa mohlo zdať. Na trhu sú kvalitné, ale aj nekvalitné webhostingy a ak si vyberáte napríklad iba podľa ceny, tak môžete zistiť,  že ste si vybrali zlý webhosting keď už je neskoro. Webhostingovú spoločnosť môžete zmeniť kedykoľvek, ale prečo by ste nemali predísť týmto zbytočným problémom výberom správneho webhostingu.

To že kvalitný webhosting má ponúkať výkonný hosting s dostatočným množstvom priestoru na disku a dostatočným prenosom dát je samozrejmosť. Ale pri výbere webhostingu by ste mali zvážiť ešte aj ďalšie kritéria. Tu je 5 vecí, ktoré by mali ponúkať dobré webhostingové spoločnosti:

 

1. Záruka vrátenia peňazí

Webhosting je služba, ktorú si kupujete cez internet a budete ju používať pre hosťovanie vaších webstránok. Tak ako napríklad pri skúšaní topánok v kamennom obchode by ste mali mať právo si vyskúšať aj webhosting. Za webhosting sa väčšinou platí ročný poplatok a čo ak by nefungoval tak ako má, alebo by ste neboli s niečim spokojní?  Skoro všetky webhostingy ponúkajú vrátenie peňazí v prípade nespokojnosti. Niektoré ponúkajú 30 dňovú záruku, niektoré 45 dňovú, a niektoré ponúkajú až 90 dní na vrátenie peňazí v prípade nespokojnosti. No stále sa nájdu aj také, ktoré neponúkajú garanciu vrátenia peňazí a takým by ste sa mali vyhnúť. Na trhu je príliš veľa kvalitných webhostingov z ktorých si môžete vybrať.

 

2. Kvalitná zákaznícka podpora a servis

V dobe kedy máte záruku peňazí 30, 45, alebo aj dlhšie, máte možnosť si webhosting otestovať. V tejto záručnej dobe môžete zistiť či váš nový webhosting spĺňa vaše požiadavky, či už po technickej, alebo inej stránke. Neváhajte otestovať zákaznícku podporu, aby ste zistili či na vaše otázky reagujú rýchlo a s ochotou. Oslovte ich aj s prípadnou technickou požiadavkou a uvidíte či je ich zákaznícka podpora dobrá a či sa na nich môžete spoľahnúť.

 

3. Rôzne doplnkové funkcie

Ak používate nejaký slabý webhosting a nikdy ste nevyskúšali žiadny kvalitný webhosting, potom možno ani neviete o čo prichádzate. Niektorí ľudia si vyberajú webhosting na základe parametrov miesta na disku, prenosu dát a ceny. Toto môžu  webhostingy poskytovať, ale neposkytujú rôzne ďalšie užitočné funcie pre inštalácie a podporu rôznych skriptov a množstvo funkcií, ktoré nielenže umožňujú pracovať s rôznymi skriptami a softvérami, ale prácu omnoho zjednodušia a urýchlia. Ak používa webhosting cPanel, alebo podobnú aplikáciu, tak je to výhoda.

 

4. História webhostingovej spoločnosti

Väčšina webhostingov je na trhu už dlhšiu dobu, ale vždy sa zakladajú aj nové webhostingové spoločnosti, ktoré nemusia byť kvalitné, alebo dokonca môžu byť podvodné. Ak si chcete vybrať hosting, uistite sa, že spoločnosť má nejakú históriu a má viacero spokojných zákazníkov. Čím dlhšie je webhostingová spoločnosť na trhu a čím viac má spokojných zákazníkov, tým je u nich bezpečnejšie kúpiť webhosting a hosťovať vašu webstránku.

 

5. Dobré hodnotenia od zákazníkov

Hodnotenia a recenzie webhostingov od iných ľudí sú dobrým pomocníkom pri výbere kvalitného hostingu. Spokojní zákazníci sú dôkazom, že webhostingová spoločnosť poskytuje kvalitný webhosting a služby. Podľa hodnotení od zákazníkov sa dozviete či je webhosting dobrý, alebo nie.

 

Ak webhosting, ktorý ste si vyhliadli a zvažujete ho pre vaše webstránky neponúka niektoré z vyššie zmienených vecí, mali by ste sa asi poobzerať po nejakom inom kvalitnejšom hostingu u ktorého sú tieto veci štandardom.