Aké vybavenie nesmie chýbať v home office?

 

home officeHome office je v súčasnosti realitou pre väčšinu ľudí, ktorí vykonávajú prácu na počítači. Karanténa bola a je skúškou našej sebadisciplíny  a schopnosti pracovať v online svete aj vo väčších skupinách. Všetky eventy, meetingy aj pracovné zasadnutia sa konali po väčšine online a preto sme trávili oveľa viac času doma a oveľa viac času za počítačom.

 To smeruje aj k tomu, že sme boli nútení vytvoriť si priestor pre našu prácu v našom vlastnom domácom prostredí. Pracovať doma bez skutočného pracovného priestoru je nesmierne namáhavé, najmä čo sa týka koncentrácie. Aké vybavenie je nevyhnutné pre efektívnu prácu v domácom prostredí a ako si vybaviť home office?

Nejde len o základnú elektroniku

Základná elektronika je predovšetkým notebook, internetové pripojenie, prípadne kamera a mikrofón. Avšak pre efektívne vykonávanie práce je potrebné často disponovať tlačiarňou, skenerom. Na tlač potrebujete tiež tonery do tlačiarne a papiere. Rovnako môže byť na šetrenie miesta v počítači, ale aj na rýchly prenos súborov nesmierne dôležitý USB kľúč. Vedzte, že dlhodobý pobyt v domácej kancelárii si vyžaduje vaše nasadenie a rovnako aj určitú dávku financií. 

Samotná výbava však samozrejme závisí od konkrétnej práce a rovnako aj od stupňa elektronickej zdatnosti nielen vás, ale aj celkovo spoločnosti, v ktorej pracujete. Pracovný priestor by mal byť hlavné funkčný a preto sa snažte, aby ste pri vykonávaní práce mali vždy po ruke všetky veci, ktoré reálne potrebujete. Urýchlite a uľahčíte si tak prácu, rovnako ako budete aj omnoho efektívnejší. 

Práca a pohodlie sa nevylučujú

Keďže pracujete z domova, má to aj svoje výhody. Zvoľte pohodlnú stoličku, uvarte si dobrú kávu a pustite si vašu obľúbenú hudbu. Užívajte si, že si môžete dopriať pohodlie, no dávajte si pozor, aby ste neskĺzli do prokrastinácie. Produktivita je možná aj v pohodlnom prostredí, stačí si len nastaviť správne podmienky pre vašu prácu a držať sa striktnej disciplíny, ktorá vám zaručí, že aj v pohodlnom prostredí vášho domova odvediete kus dobrej roboty. Samozrejme s dobrým technickým vybavením. 

Pravidlá pre prácu

Okrem dobrého vybavenia a pohodlného prostredia potrebujete aj určité pravidlá, ktoré vás udržia v pracovnom nasadení. Ideálne je plánovať si prácu na každý deň, aby ste vedeli čo potrebujete urobiť. Snažte sa pracovať systematicky a nenechávajte si všetky úlohy na poslednú chvíľu. 

 

Zdroj obrázku: Pavel L Photo and Video / Shutterstock.com