Ako čítať reč tela – kurz neverbálnej komunikácie

 
Ako čítať reč telaReč tela, neverbálna komunikácia alebo nonverbálna komunikácia. Sú to názvy pre jednu a tú istú vec, pre informácie, ktoré môžeme vyčítať z výrazu tváre, gest alebo postojov jednotlivca. V kurze Neverbálna komunikácia alebo Majster reči tela lektorka Petra Johansson vysvetľuje, čo znamenajú rôzne gestá, a naučí vás, ako čítať reč tela.

Všetci dnes a denne používame reč tela, často bez toho, aby sme si to uvedomovali. Neverbálna komunikácia sprostredkúva úplne iné informácie ako to, čo hovoríme. Vyjadruje postoj hovoriaceho a pôsobí na naše emócie. Prostredníctvom reči tela ovplyvňujeme svoje okolie a môžeme si ho buď získať na svoju stranu, alebo ho obrátiť proti sebe.

V kurze Neverbálna komunikácia alebo Majster reči tela sa naučíte ako čítať reč tela a tiež:

  • čo sú gestá a ich pôvod
  • ako interpretovať gestá a reč tela.
  • ako ďaleko alebo blízko od svojho náprotivku máte stáť.
  • ako správne podať ruku
  • ako sedieť na stoličke bez toho, aby ste o sebe prezradili čokoľvek ľuďom okolo vás
  • ako zistiť, či k vám niekto nie je úprimný

Viete, aké gestá používať alebo aká vzdialenosť je pri komunikácii vhodná alebo nevhodná? Viete, ako si všímať informácie, ktoré o vašom partnerovi prezrádza reč tela? Viete rozoznať, kedy k vám druhá osoba nie je úprimná?

Tento kurz je určený pre všetkých, ktorí si chcú osvojiť umenie príjemného správania a čítania informácií z reči tela druhého človeka. Online Kurz neverbálnej komunikácie vám bude užitočný nielen v profesionálnom živote, ak ste majiteľ firmy, vedúci tímu ľudí, učiteľ, podnikateľ, študent a pod. ale pomôže vám aj zlepšiť osobné a medziľudské vzťahy s vašimi blízkymi a priateľmi.

O lektorovi: Petra Johansson

“Som herečka, režisérka, spisovateľka, učiteľka herectva a mentorka komunikácie. Študovala som herectvo, réžiu, pohyb, dramatickú filológiu, pedagogiku, psychológiu a komunikáciu na českých aj švédskych školách, keďže Švédsko je mojím druhým domovom.

Mohli ste ma stretnúť na javisku Národného divadla, spolupracoval som aj s Divadlom ABC. Ak sledujete TV seriály, okrem iných ste ma mohli zahliadnuť v seriáloch Ružová záhrada, Modrý kód, Špecialisti, Anatómia života, Pustatina a Ochranca. Učím na Pražskej filmovej škole a prednášam na Štokholmskej univerzite.

Neverbálnej komunikácii sa venujem už od svojich univerzitných čias. Pravidelne školím manažérov, obchodníkov a pedagógov, ako aj súkromné osoby, ktorým poskytujem aj komunikačný mentoring.

 

>> Vstúpte do kurzu “Reč tela – kurz neverbálnej komunikácie” TERAZ a pozrite si prvých pár lekcií úplne zadarmo!

Do kurzu sa zapojilo už viac ako 385 účastníkov!