Prečo Zvoliť Webhosting s cPanelom?


CPanel Webhosting je klasický hosting, ale používa známy cPanel. cPanel je ovládací panel v administrácii webhostingu cez ktorý môžete ovládať v podstate všetky funkcie a spravovanie. Na Slovensku bohužiaľ webhosting s cPanelom zatiaľ nenájdete a preto ak chcete využívať funkcie ktoré webhostingy s cPanelom ponúkajú, musíte sa obrátiť na zahraničné webhostingy. V USA väčšina(skoro všetky) najlepšie webhostingy používajú cPanel, alebo podobné alternatívy ako hsphere či plesk a iné. Ak si vyberáte webhosting, tak asi očakávate, že okrem základných požiadaviek ako rýchlosť a iné parametere vám uľahčí podnikanie na internete tým, že vám ušetrí čas a zjednoduchší prácu s webstránkami na pár klikov. Práve na toto mysleli vývojári cPanelu.

Je veľa ľudí, ktorí chcú mať svoju vlastnú webstránku, blog, alebo online podnikanie ale nemajú veľké skúsenosti a práve tento typ webhostingu im ušetrí veľa času a komplikácií. Samozrejme nielen začiatočníci, ale aj profesionáli oceňujú výhody cPanelu a práve kvôli tomu sú webhostingy s cPanelom najobľúbenejšie a najpoužívanejšie.

CPanel je veľmi prehľadný a má veľmi intuitívnu navigáciu, a k dispozícií máte aj príručky a videá, takže si na neho veľmi rýchlo zvyknete a naučíte sa ho ovládať. A nielen to, ale každá práca vám zaberie iba pár minút, takže z dlhodobého hľadiska šetríte veľa času a tým pádom aj peňazí.  S cPanelom ovládate všetko vo svojom konte na jednom mieste prehľadne a jednoducho, bez toho aby ste potrebovali asistenciu zákazníckej podpory.

V cPaneli si môžete zmeniť vzhľad rozhrania, pretože máte na výber viacero šablón. Takisto môžete meniť jazyk v ktorom je ovládanie. Je tam viacero najrozšírenejších jazykov na svete.

Ďalšia obľúbená funkcia je rýchla inštalácia najpoužívanejších softvérov a skriptov pomocou aplikácií ako fantastico de luxe, alebo quick install. Stačí pár minút a pár klikov myšou a máte nainštalované CMS ako wordpress, drupal, joomla, zenkart, phpbb a veľa iných.

 

Ďalšie funkcie sú napríklad:

  • Neobmedzené emailové kontá s množstvom funkcií, antivírusovou a antispamovou ochranou, presmerovaním a autoresponderom.
  • Takzvaný sitebuilder, pomocou ktorého máte vo wysiwyg editore vytvorené jednoduché webstránky behom pár minút.
  • Ak meníte webhosting, alebo potrebujete zálohovať alebo obnoviť zálohované súbory, tak v cPaneli to urobíte veľmi rýchlo a jednoducho pomocou aplikácie.
  • Jednoduché spravovanie databáz, MySQL, phpMyAdmin
  • Štatistiky webov
  • Jednoduché a rýchle spravovanie domén a subdomén a presmerovaní
  • Jednoduché a rýchle spravovanie FTP
  • A rôzne iné nástroje a skripty, ktoré vás milo prekvapia a pomôžu vám ušetriť čas.

Momentálne jeden z najlepších a najuznávanejších webhostingov s cPanelom je Hostgator, ktorý používa aj veľké množstvo ľudí na Slovensku. Je to jeden z najobľúbenejších webhostingov na svete, pretože je výkonný, ponúka množstvo funkcií a neobmedzený webhosting a samozrejme kvalitnú zákaznícku podporu. Ak chcete webhosting s cPanelom, tak hostgator je najlepšia voľba.