Nepodceňujte bezpečnosť a využite na prevenciu správny ochranný pracovný prostriedok

 

Práca je pre človeka základným zdrojom obživy. Prostredníctvom nej si dokážeme zariadiť celý svoj život a pohodlie. Pokiaľ ale podceníme bezpečnosť pri jej vykonávaní, môžeme o všetky výhody, ktoré nám z nej plynú veľmi rýchlo prísť.

Nezanedbávajte preto tento dôležitý faktor a myslite na všetky detaily, vďaka ktorým budete výkonní ako motor.

Osobné ochranné pracovné prostriedky

Obsluha mnohých špeciálnych prídavných zariadení je závislá od pravidelnej údržby, ale aj dostatočnej ochrany. Avšak, neznamená to len dodržiavanie predpisov, ale aj používanie ochranných prostriedkov.

Osobné ochranné pomôcky vám pomôžu chrániť všetky časti tela, ktoré sú náchylné na nehody, pred škodlivými účinkami pracovného procesu. Budete ich potrebovať takmer v každej dielni. Výhodou je, že izolujú pokožku pred škodlivými účinkami prachu a zároveň chránia pred chemickými, tepelnými a elektrickými popáleninami. Ktoré z nich sú pre vás najdôležitejšie?

Maximálny komfort počas výrobného procesu

Pracovné rukavice sú nevyhnutným a nenahraditeľným prvkom zo všeobecného „šatníka“ všetkých pracovných odevov. Ich hlavnou výhodou je maximálny komfort počas výrobného procesu a komplexná ochrana rúk, ktorá predstavujú 89 % pracovnej záťaže a asi 40 % zranení.

Špeciálne pracovné rukavice, v závislosti od ich typu, chránia vaše ruky pred mechanickým namáhaním, technickým znečistením, odrezkami, chemickým a iným popálením a sú odolné voči rôznym teplotám.

Respirátory

Medzi dnes veľmi žiadané, potrebné a nevyhnutné osobné ochranné prostriedky patria aj tie na dýchanie, ramená a hlavu, ktoré sú určené na použitie počas škodlivej práce. V zozname tých najžiadanejších sú práve profesionálne respirátory, vďaka ktorým vám pri práci nehrozí žiadne riziko nakazenia vírusom ani ohrozenie rádioaktívnymi látkami.

Bez takýchto ochranných pracovných prvkov je veľmi nebezpečné pracovať nielen v zdravotníctve, ale aj v špeciálnych výrobných zariadeniach. Na trhu máme preto k dispozícií celý rad osobných ochranných prostriedkov určených na ochranu ľudí pred rádioaktívnymi, jedovatými a bakteriologickými látkami, ktoré sa starajú sa o to, aby sme boli v bezpečí, aj keď je možné riziko za dverami.

Vo vlastnom záujme si ich preto včas a v dostatočnom množstve zaobstarajte a nepríjemným situáciám tak určite predídete.

Zdroj obrázka: Love Silhouette/shutterstock.com