Internetové Podvody – Čomu sa Vyhnúť

Ponuky práce cez internet, ktoré sľubujú rýchle a vysoké zárobky za pár minút práce denne sú bežnou realitou na internete. Taká práca na doma je určite príťažlivá, veď kto by nechcel pracovať z pohodlia domova a zarobiť si za pár minút práce denne aj pár tisíc eur mesačne…Takéto ponuky ktoré sa zdajú byť príliš dobré na to, aby boli pravdivé, môžete nájsť všade na internete.

Určite ste sa už na internete stretli, alebo aspoň v televízií videli reportáže s podvedenými ľuďmi, ktorí svoje peniaze už pravdepodobne nikdy neuvidia. Preto som zostavil zoznam podvodných ponúk práce cez internet, ktorým by ste sa mali vyhnúť, ak nechcete prísť o vaše peniaze bez zisku.

 

1. stávkovanie na rulete

Nie je to celkom ponuka práce na doma, ale je to podvodná ponuka, ktorá sľubuje rýchle zbohatnutie cez internet. Určite ste už videli stránky, ktoré sľubujú, že majú „tajný“ vzorec s ktorým na online rulete nemôžete prehrať… Bohužiaľ ten kto zarobí peniaze nie ste vy, ale kasíno. Už ste videli niekoho pravidelne ťahať peniaze z kasína? Ak by to bolo možné, potom by žiadne kasína neboli…Podvodný ruletový systém funguje na báze pyramídy, takže najlepšie je s tým ani nezačínať. Online kasíno z vás bude ťahať peniaze, kým ich neminiete všetky, alebo kým včas neprestanete s menšou stratou.

 

2. kúpte si rozhodovací balíček…

Podvodné ponuky práce vám ponúkajú objavenie výhod nejakého produktu, alebo služby vďaka ktorej budete zarábať veľké peniaze. Musíte si ale dopredu kúpiť nejaký rozhodovací balíček, za ktorý zaplatíte aj s poštovným a balným, ale nič z neho nemáte.

 

3. lepenie obálok, skladanie pier a podobne

Je to niečo podobné ako väčšina internetových podvodov, ktoré sa snažia vytiahnúť peniaze z vášho vrecka dopredu. V tomto prípade si musíte zakúpiť nejaký tovar, ktorý budete skladať, čiže vám v podstate predajú draho krabicu súčiastok na perá a podobne, ale už ich od vás naspäť poskladané nekúpia.

 

4. klikačky, čítanie emailov, prezeranie reklám

Klikačky sú ďalšia podvodná ponuka, pri ktorej máte byť platený za klikania na reklamy. Čítanie emailov, alebo prezeranie reklám sú ponuky, ktoré sľubujú bezpracný zárobok, ale väčšinou nezarobíte nič. Pri takých ponukách keď natrafíte na niekoho seriózneho, môžete zarobiť pár centov za celý preklikaný deň a keď na nieho neseriózneho, tak vôbec nič, takže sa vám to tak či tak neoplatí.

 

5. online ankety

V internetových prieskumoch a anketách sa točia veľké peniaze a zarábať s nimi môžete aj Vy, ale je iba málo spoločností, ktoré sú seriózne, respektíve na trhu je veľa neserióznych spoločností, ktoré vám za váš čas a prácu nikdy nezaplatia. Aj serióznych ponúk práce na doma cez internetu je dosť veľa, ale musíte vedieť akú spoločnosť si vybrať.

 

6. ponuka práce s rezerváciou

Nedávno som videl v televízií podvod, ktorý bol urobený na internete cez jednu internetovú stránku. Jednalo sa o prísľub práce v zahraničí a podvodník žiadal od ľudí peniaze dopredu za rezerváciu cesty do zahraničia. Samozrejme v ďeň odchodu sa žiadny odchod nekonal a po podvodníkovi sa zľahla zem. Toto nie je celkom ponuka internetovej práce, ale podvod sa uskutočnil cez internet, a na podobné ponuky môžete natrafiť pri akejkoľvek práci.

 

7. pyramídové schémy

MLM môže byť účinná forma marketingu, ale väčšina ľudí si ju s podvodnými pyramidovými schémami. Je to preto, že je veľa podvodov, ktoré vznikli týmto systémom. Známy je prípad Bernarda Madhofa, ktorý vytvoril poziho schému, čiže vyplácal existujúcich ľudí z vkladov nových ľudí a tak vždy dokola až kým mu na to neprišli a dostal doživotie. Preto ak budete mať možnosť vstúpiť do nejakej pyramídovej schémy, alebo MLM predaja, tak sa uistite, že ide o serióznu spoločnosť a že na tom môžete skutočne zarobiť.

 

8. podvodné ponuky so zatajenými podmienkami

Nedávno tu bola internetová kauza s nejakým portálom s básničkami, ktorý ľuďom po zaregistrovaní vystavoval faktúry na 60 eur. Samozrejme, že ľudia o tom pri registrácií nevedeli. Nie je to práca cez internet, ale je to príklad podvodu, ktorý sa môže vyskytnúť pri ponukách práce cez internet a na ktorý by ste si mali dávať pozor.

 

Pri internetových podvodoch platíte dopredu, ale po zaplatení buď obdržíte niečo čo nemá hodnotu, čiže ako keby ste si niečo kúpili v obchode s čím v skutočnosti nezarobíte žiadne peniaze, ako napríklad skladanie pier, alebo lepenie obálok. Alebo zaplatíte dopredu a peniaze už nikdy neuvidíte, ako napríklad pri pyramídových schémach, alebo nejakom podvode s ponukou práce. Niekedy je ťažké rozoznať čo je podvod a čo nie je a zistíte to až keď to vyskúšate. Je normálne, keď platíte za niečo dopredu, ale vždy by ste sa mali uistiť, že ide o seriózneho predajcu a ponuku. Na internete sa skutočne dajú zarábať peniaze a môžete aj zbohatnúť. Môžete kľudne vybudovať úspešný biznis, ktorý vám bude generovať pasívny príjem, ale nikdy to nie je zo dňa na deň a vyžaduje to určité úsilie. Ak chcete objaviť skutočné možnosti internetu a začať prostredníctvom internetu zarábať reálny príjem, potom vám odporúčam môj produkt Ako Zarobiť Na Internete z ktorého sa naozaj dozviete ako na to.