Otestujte sa, či máte pre úspech v biznise tie najlepšie predpoklady?

 

vzdelevanie-v-bizniseČo robíme, keď chceme zlepšiť svoj výkon? Snažíme sa zaradiť vyšší prevodový stupeň, čo je u väčšiny z nás typická reakcia, ale nesprávna. Úspech nikdy neprichádza z „viac“ alebo „rýchlejšie“. Pracovať dvakrát toľko alebo dvakrát rýchlejšie ešte nezaručuje lepšie výsledky. Kompetencie, ktoré na dosiahnutie úspechu v biznise potrebujete – sú úplne iné.

Úspech pochádza zo schopnosti sústrediť sa na dôležité veci a ignorovať tie nepodstatné. Máme pre vás zoznam niekoľkých dôležitých predpokladov, ktoré sú základom dobrého pracovného prostredia a dlhodobého úspechu. Tak sa poďme spoločne na ne pozrieť. 

Vzdelanie

Napriek tomu, že mnohí z nás získali vďaka kvalitnej bakalárskej práci vysokoškolské vzdelanie a nedokážu sa hneď po skončení školy presadiť na trhu práce, vôbec to neznamená, že je vzdelanie pre úspech zbytočné. Práve naopak a dôvodom je, že vzdelávanie je viac ako to, čo sa učí v škole.  Vzdelávanie je súbor zručností, vedomostí a zmysluplného správania, ktoré v praxi neraz oceníme. Možno to chce len čas. 

V každom prípade platí, že čím viac školení a zručností máte, zvládli ste s pomocou dokončiť vypracovanie náročnej diplomovej práce, tým širšie máte možnosti sa uplatniť. Potom sa môžete sami rozhodnúť, či chcete pracovať viac manuálne, s ľuďmi, so strojmi alebo s abstraktnými teóriami.

A keďže máte viac možností, môžete si raz za čas dovoliť povedať aj nie alebo navrhnúť, že budete pracovať inde a zarábať peniaze na tom, čo vás skutočne baví.

Vlastný web

Ani s tým najlepším nápadom nezarobíte tak dobre, ako keď ho budete prezentovať na internete. Váš web je preto jedným z najsilnejších nástrojov digitálneho marketingu. Môže slúžiť ako váš vlastný 24-hodinový predajný tím, recepcia a medzinárodne prístupné miesto, kde môžete svetu ukázať, čo predávate a robíte.

Webová stránka je miesto, kde môžete osloviť obrovské publikum a máte možnosť komunikovať kultúru svojej značky a vysvetliť, aký dôležitý je váš produkt a čo ho odlišuje od obrovského mora podobných. Tak si na jednoduchú tvorbu webu nájdite tých najlepších odborníkov.

Schopnosť dobrého plánovania

Ak ste úspešne dokončili školu, každý jeden majiteľ firmy vám určite potvrdí, že plánovanie je najdôležitejší prvok úspechu – aj keď ide len o jednoduchý zoznam úloh na príslušný deň. Ak si veci dobre a dopredu NEnaplánujete, až potom budete pracovať zbytočne viac, rýchlo, na nesprávnych veciach a s chybami. A tým sa vzdialite od svojich cieľov namiesto toho, aby ste sa k nim približovali.

To znamená:

Majte jasno v tom, čo je pre vás dôležité a správne. Vzdelávajte sa.

Osloboďte sa, pracujte nezávisle, kedykoľvek je to možné – vedome a plánovane – na svojich skutočne dôležitých úlohách! 

 

Zdroj obrázka: Andrey_Popov/Shutterstock.com