Digitalizácia: Cesta, ako zjednodušiť a zefektívniť skladovanie tovaru

 

Digitalizácia procesov vo firmeDigitálny sklad je zariadenie, kde sa technológia používa na optimalizáciu procesov a tokov tovaru a na dosiahnutie úplnej sledovateľnosti produktov. Skúsení podnikatelia a aj tí noví veľmi rýchlo zistia, že na riadenie logistiky potrebujete veľa času, zamestnancov a vynaloženej námahy. Digitalizácia určitých procesov by preto mohla byť riešenie. 

V tradičnom sklade sa kontrola zásob a organizácia úloh skladníka vykonáva vo väčšej miere stále manuálne a preto je riziko chýb alebo oneskorení vysoké. Digitalizácia zvyšuje rýchlosť a presnosť rôznych úloh, čo okrem iného umožňuje kontrolovať zásoby v reálnom čase a skrátiť dodacie lehoty objednávok. 

Poďme sa spoločne pozrieť na výhody, ktoré vám implementácia takéhoto riešenia do praxe  ponúka a zaisťuje efektívne skladovanie tovaru.

Kontrola zásob v reálnom čase

Pri digitálnom sklade je stav zásob presne známy vďaka riadiacemu softvéru, ktorý sleduje prichádzajúci a odchádzajúci tovar. Správne kódovanie tovaru v sklade je však nevyhnutné pre kontrolu zásob v reálnom čase, čo znamená, že všetky položky musia byť riadne identifikované jedinečným kódom alebo identifikátorom.

Zlepšenie procesov

V digitálnom sklade je filozofia neustáleho zlepšovania bežná. Spoločnosti využívajú stratégie určené na zlepšenie procesov a služieb. Systém kontrolovanej organizácie ponúka flexibilitu na prispôsobenie sa obchodným zmenám, ako je napríklad zavádzanie nových procesov.

Zdokonaľovanie vychystávania objednávok

Ide o jeden z procesov, ktorý môže najviac profitovať z digitalizácie. S riadiacim softvérom a využitím podporných systémov, akým je stále aj profesionálny vysokozdvižný vozík, môžu vychystávači zostavovať objednávky rýchlo a presne.

Šetrenie nákladov

Digitalizácia skladu optimalizuje organizáciu tovaru a pohyb skladníkov, ktorí prekonávajú kratšie vzdialenosti pri skladovaní tovaru alebo pri vychystávaní a rýchlejšie vybavujú úlohy. Digitalizácia, rovnako ako špeciálna manipulačná technika, prispieva k zníženiu straty času a nákladov na manipuláciu a správu produktov.

Propagácia elektronického obchodu

Prispôsobenie skladu digitálnemu svetu je pre logistiku a riadenie online predaja produktov nevyhnutné. So softvérom na riadenie skladu je možné k internetovým obchodom pripojiť logistický systém za účelom zostavenia a odoslania objednávok a tým prispôsobenie dodacích lehôt požiadavkám elektronického obchodu.

Ak si teda chcete riadenie vášho skladu zjednodušiť, okrem výberu vhodnej prepravnej spoločnosti a manipulačnej techniky myslite aj na digitalizáciu v podobe moderného softvéru. 

 

Zdroj obrázka: William Potter/Shutterstock.com