Ako na Photoshop – online návody a kurz nielen pre začiatočníkov

 
Adobe photoshop návodyÚprava fotografií už nie je iba doménou profesionálov. V posledných rokoch zaznamenala oblasť amatérskej fotografie obrovský rozmach. Sčasti za to môže prístup k prvotriednej foto technike, ale nemalý podiel hrá aj vyššia dostupnosť programov určených na úpravu fotografií. 

Ovládnite program Adobe Photoshop CS 5.1 a Adobe Photoshop CC 2017 ako skutočný profesionál.

Adobe Photoshop je špičkou

Grafický program od spoločnosti Adobe predstavuje jeden z najlepších softvérov určených na úpravu fotografií a obrázkov. Nie je síce zadarmo, ale ak sa venujete fotografovaniu čo i len na amatérskej úrovni, jeho kúpu určite neoľutujete. V tejto oblasti ide o absolútnu špičku.

Adobe Photoshop má okrem toho viacero freeware alternatív zdarma, ktorých ovládanie je veľmi podobné. Ak sa naučíte pracovať v jednom grafickom programe, osvojenie si užívateľského prostredia iného softvéru vám potom zaberie iba chvíľu.

Tip: jednoduchý a intuitívny online návod a kurz pre zvládnutie Adobe photoshopu.

 

Úprava fotografie nie je všetko

Cvaknutie snímky vo vašom fotoaparáte či dokonca v mobile je len prvým krokom. Následná úprava môže vašu snímku posunúť na úplne inú úroveň. Okrem toho, Photoshop sa neobmedzuje iba na úpravu fotografií. Najnovšie verzie programu umožňujú tvorbu návrhov webových stránok alebo mobilných aplikácií, úplnou neznámou nie je dokonca ani úprava videa.


Adobe Photoshop je veľmi sofistikovaný grafický program, ktorého ovládnutie nie je úplne jednoduché. Ak sa ale chcete naučiť s Photoshopom pracovať, môžete využiť napr. praktický online video kurz.

Naučíte sa tu základné retuše a úpravy fotografií, ktoré môžu posunúť vaše fotky o niekoľko úrovní vyššie. Kurz Adobe photoshop je určený nielen pre začiatočníkov a poskytne vám veľa praktických rád a návodov. Po ich zvládnutí dokážete urobiť s vašou fotografiou hotové zázraky.

Adobe Photoshop kurz sa oplatí takmer každému

Spomenutý online kurz predstavuje základné a najviac využívané možnosti programu Photoshop, no aj skúsenejší grafik tu určite nájde niečo pre seba a tiež možnosť osobne sa pýtať autora.

Absolvovaním získate praktické poznatky, ktoré využijete minimálne pri úprave rodinných fotografií alebo aj v podnikaní. Oboznámi vás s tými jednoduchšími nástrojmi, ktoré sú však v prípade domácich fotografií veľmi účinné a efektívne. V skratke, čo sa v kurze dozviete:

  • aké je prostredie programu Adobe Photoshop
  • ako pracovať s nástrojom záplata a krivky
  • ako robiť základné úpravy fotografie
  • ako formátovať súbory
  • ako robiť čiernobiele fotografie
  • ako robiť retušovanie a zmenšovanie
  • ako sa robí maskovanie
  • ako na RAW, Camera Raw a panorámu, HDR
  • a mnoho ďalšieho…

Kurz je prezentovaný na verzii Adobe Photoshop CS 5.1 a najnovšie aj Adobe Photoshop CC 2017.

Ak sa chcete fotkám venovať aktívnejšie, tieto návody vám poslúžia ako výborný základ pre ďalšie štúdium. Okrem toho, dnes je práca grafikov veľmi cenená. Tí najlepší dokážu zarábať skutočne nadpriemerne. Vedomosti obsiahnuté v kurze sa teda ako základ hodia aj začínajúcim grafikom.

> Tu nájdete všetky podrobnosti o kurze aj možnosť bezplatného vstupu.

Do kurzu sa zapojilo už viac ako 9995 účastníkov!