TRIO dôležitých schopností, ktoré oceníte pri hľadaní novej práce

 

uspesny-pracovny-pohovorMáte pocit, že pri aktuálnom zamestnaní už nemáte kam rásť a rozhodli ste sa prácu zmeniť? V tom prípade je nutné pouvažovať nad tým, ktorými schopnosťami plánujete na najbližšom pracovnom pohovore zaujať.

Popremýšľať o akých povahových vlastnostiach budete počas pohovoru hovoriť? A aké zručnosti vám okrem tých profesionálnych pomôžu získať vytúžené miesto?

Keď hľadáte prácu, je veľmi dôležité nielen slušivé pánske sako, ale aj vaše schopnosti. Ani tie však nie sú zárukou úspechu. Veľký význam má, aby vašim schopnostiam a zručnostiam budúci zamestnávateľ tiež porozumel, s čím má veľmi veľa ľudí problémy. Mnohí ich podceňujú a iný zasa preceňujú, čo znižuje vaše šance na získanie dobre plateného zamestnania. 

Máme pre vás zoznam tých, ktoré sú dôležité vždy.

Tri zručnosti, ktoré sú dôležité na každom pracovnom pohovore 

1.) Vrodené schopnosti sú znakmi vášho charakteru. Používate ich vo všetkých oblastiach vášho života. Ak požiadate svojich priateľov, aby povedali, kto ste, potom adjektíva, ktoré použijú, budú vaše vrodené schopnosti, napríklad: presný, čestný, organizovaný, priateľský atď. 

Mnoho uchádzačov o zamestnanie neprikladá týmto zručnostiam význam, hoci sú pre zamestnávateľa veľmi dôležité.

Podľa štúdie uskutočnenej medzi personálnymi riaditeľmi sú najčastejšími problémami, ktorým čelia, klamstvá a neúprimnosť 14 %, zdržanlivosť 12 %, arogancia a prílišná sebadôvera 12 %, nedostatok chuti do práce 6 %. Vy môžete tieto štatistiky a aj svoju kariéru zmeniť. 

2.) Získané zručnosti nadobudnete v priebehu času prechodom z jedného zamestnania do druhého, alebo absolvovaním dôležitého jazykového pobytu. Zručnosti ako efektívne komunikačné techniky (aj v cudzom jazyku) sú pre niektorých ľudí ľahké a pre iných ťažšie. Zvyčajne sa však zručnosti tejto skupiny získavajú a transformujú v priebehu času.

Niektoré ďalšie: písomná a verbálna komunikácia, vodcovské schopnosti, vyjednávacie schopnosti, schopnosti riešiť problémy a schopnosť dokončiť prácu včas sa cenia tiež.

Ak zručnosťami z tejto skupiny disponujete, alebo ste pred nedávnom dokončili kurz angličtiny, mali by ste o nich určite informovať svojho potenciálneho zamestnávateľa. To vám koniec koncov prinesie množstvo výhod.

3.) Špecializované zručnosti sa zvyčajne získavajú na konkrétnej pozícii alebo z dôvodu vzdelania či záľub. Počítačové programovanie, schopnosť používať špeciálne počítačové aplikácie, profesionálne zručnosti pri natáčaní videa, schopnosť napísať určitý počet znakov za minútu.

Táto skupina zručností je rovnako veľmi dôležitá, preto na ne na najbližšom pohovore určite nezabudnite a uvidíte, že zabodujete. 

 

Zdroj obrázka: G-Stock Studio/Shutterstock.com